Aglomeracja

Warsztaty Dancing fairPlayce dla Fundacji Mam Marzenie

Mandalas  Foto: materiały prasowe

W najbliższą sobotę, 17 sierpnia, w poznańskim Parku Rekreacyjno-Sportowym fairPlayce rusza III edycja taneczno-artystycznego wydarzenia Dancing fairPlayce Poznań. Jedną z jego głównych atrakcji będzie wernisaż wystawy Ewy Nowackiej-Piechowiak pt. M A N D A L A S. Beneficjentem akcji po raz kolejny będzie Fundacja Mam Marzenie.

Warsztaty tańca Dancing fairPlayce Poznań powstały z inicjatywy Ewy Wycichowskiej – choreograf, pedagog, tancerki i wykładowczyni akademickiej. Tegoroczne wydarzenie rozpocznie się 17 sierpnia o godz. 19:00 wernisażem wystawy M A N D A L A S, na której zaprezentowane zostaną prace malarki i projektantki biżuterii Ewy Nowackiej-Piechowiak. To właśnie ona zaprosiła Fundację Mam Marzenie do uczestnictwa w evencie.

Marzenia, zwłaszcza te dziecięce, to najpiękniejsza rzecz na świecie, coś, czego nikt nam nie odbierze. Pozwalają nam oderwać się od często szarej codzienności i bujać beztrosko w obłokach. Ja sama jestem wielką, niepoprawną marzycielką i dlatego to właśnie marzenia wybrałam na motyw przewodni moich prac – mówi Ewa Nowacka-Piechowiak. – Od lat tworzę barwne mandale, próbując zmusić moich odbiorców do refleksji na temat własnych marzeń – tych wypowiedzianych, ale też, być może nawet bardziej – tych głęboko skrywanych. Chcę inspirować do marzenia – śmiałego, nieograniczonego, a następnie przekuwania tych marzeń w plany i działania. Do współpracy już po raz kolejny zaprosiłam Fundację Mam Marzenie, której misja jest mi niezwykle bliska. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie – spędźmy rodzinnie czas i wspomóżmy działania tej pięknej organizacji.

Wydarzeniu, które potrwa łącznie do 24 sierpnia przyświecać będzie idea „coś dla ducha i ciała”, zgodnie z którą każdy znajdzie coś dla siebie. I tak w sobotę, 17 sierpnia, uczestnicy zobaczą m.in. energetyczny pokaz oczyszczającego, harmonizującego ducha i ciało Tańca Mocy (MANDALA DANCE) w aranżacji Ewy Wycichowskiej, w wykonaniu absolwentów i studentów AWF.

Tymczasem w ogrodzie fairPlayce zorganizowana zostanie zabawa taneczna, która oficjalnie zainauguruje tegoroczną edycję warsztatów. Z kolei w niedzielę, 18 sierpnia, odbędzie się m.in. happening streetartowy dla dzieci i dorosłych – Mandala for Peace, w czasie którego uczestnicy tworzyć będą gigantyczną mandalę.

Kulminacyjnym punktem weekendu oscylującego wokół idei marzeń będzie spełnienie marzenia jednego z podopiecznych Fundacji Mam Marzenie, które nastąpi w niedzielne popołudnie, 18 sierpnia.

Ewa Nowacka-Piechowiak przez wiele lat aktywnie wspierała naszą fundację w charakterze wolontariusza – mówi Mateusz Mostowski z Fundacji Mam Marzenie. – Niezwykle cieszy nas, że wciąż pamięta o naszych małych marzycielach i wspiera nas poprzez organizację wydarzeń, z których dochód przeznaczany jest na rzecz realizacji kolejnych pięknych dziecięcych marzeń.

Więcej informacji o programie warsztatów można znaleźć na stronie: www.dancingpoznan.pl

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz