Sport

Turniej żużlowy na Golęcinie z okazji 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego

Turniej z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego  Foto: materiały prasowe

W Poniedziałek Wielkanocny, tradycyjny w Polsce termin zawodów żużlowych, zapraszamy na stadion w Lasku Golęcińskim. Razem z PSŻ Poznań zorganizujemy tam turniej indywidualny z okazji 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Start pierwszego wyścigu zaplanowano 22 kwietnia o godzinie 15.00.

Chcąc upamiętnić bohaterów tamtych czasów, pragniemy oddać im hołd, nadając turniejowi uroczysty charakter. Podczas imprezy nie zabraknie wątków historyczno-edukacyjnych. Ale zadbamy także o wysoki poziom sportowy – mówi Maciej Polny, prezes firmy KF Sport, właściciela marki SpeedwayEvents.pl. – Szczegółów obsady na razie nie chcę ogłaszać. Mogę tylko zdradzić, że w imprezie pojedzie 16 Polaków. Już dziś serdecznie zapraszam na zawody – dodał.

27 kwietnia, na poznańskim Golęcinie odbędzie się druga runda eliminacyjna do SEC Challenge 2019. W zawodach wystąpią zawodnicy miejscowego Power Duck Iveston PSŻ-u Poznań.

Jak co roku, 64 zawodników z całej Europy stanie do walki w eliminacjach Speedway Euro Championship. W Poznaniu odbędzie się druga z czterech rund eliminacyjnych. Na 370 – metrowym torze wystąpią m.in. finaliści TAURON SEC 2018, Kai Huckenbeck oraz Andriej Kudryashov.

Miejscowi kibice z pewnością będą wspierać zawodników Power Duck Iveston PSŻ-u Poznań, Davida Bellego, Vladimira Borodulina oraz Eduarda Krcmara. Pozostałe rundy eliminacyjne odbędą się w Gorican (27.04.), Równem (01.05.) oraz w Krsko (01.05.). SEC Challenge odbędzie się 25 maja w węgierskim Nagyhalasz.

Na ten moment, pewnymi udziału w SEC 2019 są zawodnicy, którzy zajęli miejsca od pierwszego do piątego w klasyfikacji generalnej cyklu. Jest to Leon Madsen, Jarosław Hampel, Robert Lambert, Mikkel Michelsen oraz Antonio Lindbaeck. Kolejne dziesięć miejsc zarezerwowane jest dla zawodników, którzy przebrną przez kwalifikacje lub otrzymają stałe „dzikie karty” od organizatorów cyklu.

Szykujemy trochę niespodzianek dla kibiców. Zarówno sportowych jak i związanych z tematyką patriotyczną. Wszyscy w Poznaniu doskonale wiemy, ile dla nas Wielkopolan znaczy Powstanie. Pragnąłbym, żeby poświęcony pamięci jego uczestników, turniej żużlowy na Golęcinie na stałe wpisał się do kalendarza naszej dyscypliny – podkreślił Arkadiusz Ładziński, prezes PSŻ Poznań.

Runda kwalifikacyjna SEC 2019 odbędzie się w Poznaniu, 27 kwietnia 2019 o godzinie 15:45. Ceny biletów, które można nabywać za pośrednictwem serwisu bilety.pszpoznan.com.pl, prezentują się następująco:

Bilet normalny – 25 zł
Bilet ulgowy – 18 zł
Do 15 roku życia – 1 zł

Bilet ulgowy przysługuje osobom uczącym się do 24 roku życia włącznie (decyduje dokładna data urodzenia), oraz osobom od 65 roku życia włącznie (decyduje dokładna data urodzenia).

PSŻ Poznań – Polonię Bydgoszcz 50:40 – Poznań 14.04.2019 r.
Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz