Aglomeracja

Aż 520 kolizji w 5 niebezpiecznych punktach w Poznaniu!

Wypadek Rondo Śródka  Foto: Nadzór Ruchu MPK

Ponad 520 kolizji – takie statystyki w skali całego 2018 roku zebrało zaledwie 5 miejsc znajdujących się na terenie Poznania. Jak wynika ze danych Komendy Głównej Policji na terenie województwa wielkopolskiego w 2017 r. doszło do ponad 3 100 wypadków, w wyniku których rannych zostało niemal 3 600 osób, a 294 zginęło. Warto więc zwrócić uwagę na to, w jakich miejscach zachować szczególną ostrożność.

W jakich lokalizacjach kierowcy powinni szczególnie uważać? Tego typu informacje sprawdzili użytkownicy systemu Yanosik i sporządzili listę najbardziej kolizyjnych miejsc Poznania.

Miejsce 1 – Niechlubne podium należy do skrzyżowań o ruchu okrężnym. Do największej liczby wypadków doszło na rondzie Śródka. W 2018 roku użytkownicy systemu Yanosik zgłosili tutaj aż 151 kolizji.

Miejsce 2 – Niewiele mniej niebezpiecznych zdarzeń miało miejsce na rondzie Rataje. Doszło tutaj do 142 wypadków.

Miejsce 3 – Kolejnym niebezpiecznym skrzyżowaniem okazało się rondo Starołęka. Zgłoszono tutaj 91 kolizji.

Miejsce 4 – Tuż za „podium” znalazło się kolejne skrzyżowanie o ruchu okrężnym: rondo Kaponiera. Użytkownicy systemu odnotowali tutaj 70 wypadków.

Miejsce 5 – Zestawienie najbardziej niebezpiecznych miejsc zamyka skrzyżowanie ulic Świętego Wawrzyńca oraz Niestachowskiej. W tym miejscu doszło do 66 kolizji w skali całego 2018 r.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe, Nadzór Ruchu MPK

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz