Energetyczne zwycięstwo na koniec roku

Enea Energetyk Poznań  Foto: Piotr Hordych / materiały prasowe klubu

Siatkarki Enea Energetyka Poznań kończą rok zwycięstwem. Poznanianki pokonuję w Warszawie BlueSoft Mazovią w czterech setach 1:3 i tym samym rewanżują się za niespodziewaną porażkę z beniaminkiem na własnym parkiecie. Kolejne mecz o ligowe punkty popularne #energetykgirls zagrają już w 2019 roku w Opolu, gdzie mierzyć się będą z miejscowym UNI Opole.

Początek spotkanie w stołecznej hali nie należał do najłatwiejszych. Gospodynie mocno rozpoczęły pierwsze seta, utrzymując praktycznie cały czas kilkupunktowe prowadzenie. Podopieczne Marcina Patyka wróciły do swojej gry dopiero w końcówce, dzięki czemu udało się zakończyć pierwszą odsłonę wygraną 23:25. Druga partia meczu to jednostronny pokaz siły popularnych #energetykgirls. Nasza zawodniczki świetnie radziły sobie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, pewnie wygrywając 11:25.

W kolejnych odsłonach siatkarskie emocje na parkiecie zmieniały się diametralnie. Trzecia partia spotkania to lekka zadyszka Enea Energetyk Poznań, co doprowadziło do zwycięstwa gospodyń 25:18. Po chwili przerwy i zmianie stron obie drużyny wróciły na parkiet, a do dobrej gry wróciły również Poznanianki prowadzone przez świetnie dysponowaną tego dnia rozgrywającą Aleksandrę Pasznik. Ostatni set tego meczu zakończył się zwycięstwem podopiecznych Marcina Patyka 20:25, a całe spotkanie wynikiem 1:3. Komplet punktów powędrował tym samym do Poznania, a zbliżające się Święta będą z pewnością jeszcze bardziej udane dla całej energetycznej rodziny klubu ze stolicy Wielkopolski.

Kolejne spotkanie Enea Energetyk Poznań rozegra w Opolu 5 stycznia 2019 roku. Natomiast przed własną publicznością drużyna z Grodu Przemysława zagra dopiero 12 stycznia, tj. sobota z Budowlanymi Toruń.

BlueSoft Mazovia Warszawa – Enea Energetyk Poznań 1:3 (23:25, 11:25, 25:18, 20:25)

Użyte w artykule zdjęcia: Piotr Hordych / materiały prasowe klubu