Sport

Hit 1 Ligi Siatkówki Kobiet!

Enea Energetyk Poznań  Foto: Piotr Hordych / materiały prasowe klubu

W najbliższy piątek siatkarki Energetyka podejmą zespół MKS Dąbrowa Górnicza. Zapowiada się interesujący mecz. Poznanianki liczą na doping kibiców i zwycięstwo!

Dąbrowianki to w przeszłości min. dwukrotny zdobywca Pucharu Polski oraz uczestnik prestiżowej Ligi Mistrzyń. W sportowym dorobku klubu, który powstał w Dąbrowie Górniczej dokładnie w 1992 roku, znaleźć możemy jeszcze Superpuchar Polski (dwa razy) i wicemistrzostwo Polski (2013). Nic więc dziwnego, że zawodniczki ze Śląska jak najszybciej chcą powrócić na salony Ligi Siatkówki Kobiet.

Podopieczne dobrze znanego w Wielkopolsce trenera Adama Grabowskiego, obrany przed sezonem plan wykonują póki co wzorowo. W pięciu rozegranych spotkaniach ligowych odniosły komplet zwycięstw. W tym tą najbardziej wartościową wygraną z Wisłą w Warszawie, gdzie stołeczne siatkarski prowadziły już 2:1 w setach.

O sile obecnej ekipy z dąbrowskiej Hali Centrum stanowią z pewnością doświadczone Dorota Ściurka grająca na przyjęciu oraz Małgorzata Lis występująca na środku siatki. Wspomniany duet bardzo mocno wspierany jest przez atakującą Aleksandrę Szczygioł oraz rozgrywającą Agatę Michalewicz.

Zawodniczki trenera Marcina Patyka do piątkowego spotkania mogą przystąpić bez zbędnych sentymentów. Po sześciu rozegranych kolejkach Enea Energetyk Poznań ma na swoim koncie pięć zwycięstw, przy zaledwie jednej przegranej. Poznanianki z pewnością uskrzydlił również sobotni sukces na trudnym terenie w Toruniu, gdzie po 5-setowej walce zwyciężyły z Volley Toruń 2:3 i przywiozły do Poznania cenne 2 punkty.

Piątkowy pojedynek będzie bardzo ważnym spotkaniem. Zarówno my jak i zespół z Dąbrowy Górniczej znajdujemy się w czołówce tabeli. Mamy na swoim koncie pięć zwycięstw i jedną porażkę, co pozwala nam czuć się silną drużyną, ale zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to łatwy mecz. Wierzę, że licznie zgromadzona publiczność w hali pomoże nam wygrać to spotkanie. Zapraszam wszystkich kibiców do wspierania nas w tym ważnym i trudnym meczu. Liczymy na Was! – analizuje i zaprasza Natalia Bogdanowicz, libero Enea Energetyk Poznań.

Enea Energetyk Poznań – MKS Dąbrowa Górnicza – Piątek 2 listopada, godz. 18:00 – Hala B POSiR – Chwiałka –  ul. Spychalskiego 34.

Użyte w artykule zdjęcia: Piotr Hordych / materiały prasowe klubu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz