BizNews

100.000 Volkswagen z Wrześni

Factory VW Wrzesnia 7  Foto: Adam Ciereszko

100 000 samochód wyprodukowany w zakładach Volkswagena we Wrześni to furgon VW crafter w kolorze czerwonym. Auto trafi do klienta w Szwajcarii.

Wśród dotychczas wyprodukowanych 100 000 samochodów użytkowych jest 88 376 modeli volkswagen crafter i 11.624 modeli MAN TGE. Od 2016 roku zakład we Wrześni jest jedyną fabryką na świecie, w której od podstaw powstaje ten model.

Wrzesińska fabryka ma jeszcze jeden ważny powód do dumy. Wybudowany w rekordowym tempie zakład świętuje swoje drugie urodziny.

Zakład we Wrześni jest jedną z najnowocześniejszych fabryk motoryzacyjnych na świecie. Blisko 70% produkcji to samochody z zabudową specjalną, dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Tutaj też już w 2019 roku będzie seryjnie produkowana grand california – camper na bazie modelu crafter – mówi Jens Ocksen, prezes Volkswagena Poznań

Dzisiaj zakład pracuje na trzy zmiany, stan zatrudnienia wynosi obecnie ponad 3.400 osób, a dzienna produkcja to 420 pojazdów. Wraz z uruchomieniem trzeciej zmiany produkcyjnej we wrześniu tego roku zakład osiągnął pełne moce produkcyjne. Fabryka tym samym zakończyła proces całkowitego rozruchu, a jej zdolności produkcyjne wynoszą obecnie 100000 samochodów rocznie.

Użyte w artykule zdjęcia: Adam Ciereszko, materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz