POZnań

Komunikacja miejska: weekendowe zmiany na Kaponierze

Tramwaj - Most Teatralny - Kaponiera  Foto: lepszyPOZNAN / TD

Od czwartku, 12 lipca 2018r. od godziny 21.00 autobusy ponownie będą kursować po torowisku w ciągu ulicy Roosevelta, między węzłem Most Teatralny a rondem Kaponiera (w kierunku ronda Kaponiera). Kolejne prace przy nawierzchni przystanku prowadzone będą w weekend – na przystanku Bałtyk.

W związku z zakończeniem prac na Roosevelta, autobusy nocne linii nr 232, 238, 240, 242, 249 i 252 od nocy z 12 na 13 lipca kursować będą po torowisku i korzystać ze swoich stałych przystanków. Przystanek tymczasowy przy rondzie Kaponiera ulegnie likwidacji.

Kolejne prace przy nawierzchni przystanku prowadzone będą w weekend 14-15 lipca 2018r. na przystanku Bałtyk. Z tego powodu, już od godziny 23.00 w piątek (13 lipca) autobusy linii nr 48, 59, 63, 69, 77, 240, 242 i 251 nie będą się zatrzymywać na przystanku tramwajowym Bałtyk, lecz na tymczasowym, zlokalizowanym na ul. Bukowskiej za hotelem Sheraton. Tak będzie do godziny 5.00 we wtorek 24 lipca br.

Autobusy linii nr 63 i 69 po skręcie z alei Niepodległości w ulicę Święty Marcin nie będą wjeżdżać w torowisko, lecz pojadą jezdnią aż do ronda Kaponiera, następnie skręcą na rondzie w ul. Roosevelta, po czym skręcą w ul. Bukowską i zatrzymają się dopiero na przystanku tymczasowym Bałtyk na ul. Bukowskiej za hotelem Sheraton (w kierunku przeciwnym trasy bez zmian).

W związku z pracami  w sobotę i niedzielę (14-15 lipca br.) zmienionymi trasami w kierunku centrum będą kursować linie nr 1 i 6. Wydłużona zostanie trasa linii T6.

Linia nr 1 – tylko w kierunku Franowa (kier. Rondo Nowaka-Jeziorańskiego): PLAC WIELKOPOLSKI – … – Święty Marcin – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – Przybyszewskiego – Reymonta – Hetmańska – … – FRANOWO

Linia nr 6 – tylko w kierunku Os. Sobieskiego (kier. Rondo Nowaka-Jeziorańskiego) – MIŁOSTOWO – … – Matyi – Głogowska – Hetmańska – Reymonta – Przybyszewskiego – … – OS. SOBIESKIEGO

Linia T6 – JUNIKOWO – Grunwaldzka – Szylinga – Bukowska – Zeylanda – RONDO KAPONIERA – Grunwaldzka – JUNIKOWO

Autobusy linii T6 będą zatrzymywać się na wszystkich dotychczasowych przystankach, a także na przystankach: Matejki (w kierunku ronda Kaponiera na przystanku linii 64 na ul. Szylinga i w kierunku Junikowa na przystanku tramwajowym na ul. Grunwaldzkiej), Rondo Kaponiera (na ul. Zwierzynieckiej za wyjazdem z ul. Zeylanda), Bałtyk (tymczasowy na ul. Bukowskiej za hotelem Sheraton).

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN / TD

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz