Sport

Smocze łodzie w sobotę na Malcie

Mistrzostwa młodziezy - smocze łodzie  Foto: Marta Sojkin, Poznańskie Dragony

650 uczestników w sobotę na poznańskiej Malcie weźmie udział w największej w Polsce imprezie dla amatorów na wodzie – zawodach smoczych łodzi. Rywalizować będą załogo młodzieżowe, amatorzy i firmy.

Na starcie 4. Poznań Canoe Challenge stanie jednocześnie 100 osób – 50 dwuosobowych kajaków z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Uczestnicy będą mieli do pokonania trzy okrążenia o łącznej długości 5 km, a rywalizacja toczyć się będzie przed trybunami poznańskiej Malty.

Mistrzostwa Szkół w Smoczych łodziach „Poznańskie Dragony 2018” mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan. W zawodach wystartują m.in. uczniowie poznańskich
i wielkopolskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział ponad 4 tysiące uczestników z całej Polski. Z roku na rok zainteresowanie uczestnictwem w imprezie jest co raz większe. W tegorocznej edycji planowany jest start 36 osad – około 400 dzieci.

Podczas gdy na wodzie toczyć się będzie walka o zwycięstwo na trybunach odbędzie się tradycyjny już konkurs z nagrodami na najlepiej kibicującą szkołę. Ostatnią imprezą tego dnia będą 2. Mistrzostwa w smoczych łodziach dla firm i instytucji

Tor Regatowy Malta, 26 maja 2018 r. w godz. 9.00 – 17.00

Użyte w artykule zdjęcia: Marta Sojkin, Poznańskie Dragony

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz