K U L T U R A

Przekręt (nie)doskonały, czyli kto widział pannę Flint?

W poznańskim Teatrze Wielkim wystawiona zostanie sztuka Donalda Churchilla i Petera Yeldhmana pod tytułem „Przekręt (nie)doskonały, czyli kto widział Pannę Flint?” w reżyserii Andrzeja Rozhina. Wydarzenie będzie miało miejsce 19 lutego 2018 o godzinie 20.00.

Sztuka pokazujące, że finansowe przekręty nie zawsze wychodzą na dobre ich pomysłodawcom. Bohaterowie poszukują sposobów na zwiększenie zysków, które mogą prowadzić do wielu zaskakujących zdarzeń. Zwłaszcza, gdy metody na pomnożenie pieniędzy nie do końca są uczciwe. Co może się wydarzyć, gdy przekręt wyjdzie na jaw? Kto jest przyzwoity, a kto oszukuje? I kim właściwie jest Panna Flint?

Światowa premiera klasycznej komedii odbyła się w Theatre Royal Windsor w 1984 roku i od tego czasu praktycznie nie schodzi z afisza. Ogromny sukces spektaklu zaowocował tłumaczeniem tekstu na 15 języków. Pomimo upływu czasu temat przekrętów jest wciąż aktualny. Na pierwszych stronach gazet jest coraz więcej nagłówków o aferach i malwersacjach finansowych z politykami, urzędnikami i celebrytami w rolach głównych. Podobnie jest w naszym przedstawieniu.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz