POZnań

Na liczniku ponad 43 000 widzów

Body Worlds  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Jedni mówili, że nigdy tej wystawy nie zobaczą, ale kiedy się skusili i przełamali obawy byli nią zachwyceni. Mowa o Body Worlds Vital w Poznaniu. Od 24 października zeszłego roku zobaczyło ją ponad 43.000 osób. Ostatni goście będą ją mogli zobaczyć 21 stycznia.

Tę oryginalną wystawę twórcy metody plastynacji dr Guntera von Hagens w ciągu ostatnich 3 miesięcy zobaczyło aż 43.000 osób – głównie z Wielkopolski. Pozostało tylko kilka ostatnich dni dla tych, którzy jeszcze nie mieli szansy jej odwiedzić. To już naprawdę ostatnia chwila aby zapoznać się z tą niesamowicie edukacyjną wystawą. Ekspozycja jest czynna tylko do niedzieli- 21 stycznia (włącznie) w Galerii Pestka.

Wystawa Body Worlds, to pierwsza publiczna wystawa dotycząca anatomii człowieka, którą miało okazję podziwiać już ponad 45.000.000 odwiedzających na całym świecie. Od ponad 20 lat wzbudzają ogromne emocje i zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawiają. Wszystkie eksponaty, które znajdują się na wystawie w Galerii Pestka, a jest ich ponad 160 są prawdziwe. Pochodzą one od dawców, którzy za życia zgodzili się je przekazać na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu, gdzie prowadzony jest specjalny program dawców ciał na potrzeby plastynacji.

Plastynacja, której poddane są ciała jest koncepcją mało skomplikowaną. Celem plastynacji jest stworzenie modelu anatomicznego w celach edukacyjnych i szkoleniowych. To proces polegający na zatrzymaniu procesu rozkładu ciała oraz zachowania jego kształtu i koloru.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz