POZnań

Orszak Trzech Króli – zdjęcia

Orszak Trzech Króli  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaskowiak

Po raz ósmy ulicami Poznania przeszedł Orszak Trzech Króli. W tym roku pogoda wyjątkowo piękna więc wokół Placu Wolności i najbliższych okolicach zgromadziło się wielu mieszkańców naszego miasta.

Podczas widowiska aktorzy przedstawili sceny walki dobra ze złem, wjazdu Królów do Jerozolimy, wizyty Królów w pałacu Heroda i – finałową czyli złożenia darów i oddania pokłonu Dzieciątku Jezus. Pojawiły się też postacie polskich Świętych.

Sceny przeplatane są wspólnym śpiewem kolęd, w który włączą się wszyscy uczestnicy Orszaku. Poznański Orszak Trzech Króli to wydarzenie, które na stałe wpisało się w tradycję kulturalną naszego miasta.

Tekst: Ewelina Jaśkowiak

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaskowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz