Łazarz

Drugi spacer po Łazarzu

Rynek Łazarski nocą  Foto: Klub Krąg

Już 10 czerwca odbędzie się kolejny spacer po łazarskim fyrtlu. Tym razem uczestnicy wycieczki zwiedzą najciekawsze miejsca Dolnego Łazarza. Przewodnik Piotr Ciesielski opowie m.in. o secesyjnych kamienicach w rejonie ulic Strusia – Małeckiego, o dawnych neonach przy ulicy Głogowskiej czy zakładzie fryzjerskim z ponad stuletnią tradycją.

Spacer po Dolnym Łazarzu to druga już wycieczka po dzielnicy organizowana przez Budimex Nieruchomości. Udział w aktywności jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich chętnych. W majowym spacerze po Górnym Łazarzu wzięło udział prawie 100 osób.

Dolnym Łazarzem nazywana jest część dzielnicy mieszcząca się na wschód od ulicy Głogowskiej. Wspólny spacer rozpocznie się o godzinie 10:00 przed kościołem pw. Matki Boskiej Bolesnej przy ul. Głogowskiej 97. Trasa powiedzie przez serce dzielnicy, czyli Rynek Łazarski oraz ulicę Lodową, jako miejsce związane z postaciami Stanisława Strugarka i Kazimierza Nowaka. Zaskakującym punktem wycieczki będzie miejsce, w którym można poczuć się jak w Rzymie… Nie zabraknie oczywiście  historii o  tym, jak powstał Łazarz i skąd wzięła się jego nazwa.

Użyte w artykule zdjęcia: Klub Krąg

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz