Aglomeracja

Zero tolerancji dla piratów drogowych

Policja / policjant / radiowóz  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Kolejny już raz w ostatnim czasie szkieły* prowadzić będą akcję Prędkość – zero tolerancji w całej Wielkopolsce. Podczas ostatniej takiej akcji w marcu skontrolowano ponad 15.000 samochodów i wystawiono ponad 11.600 mandatów.

Nasze działania ukierunkowane będą na egzekwowanie przepisów dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości – wyjaśnia Maciej Święcichowski z wielkopolskiej Policji – prędkość naszego pojazdu należy także bezwzględnie dostosować do warunków panujących na drodze.

Podczas poprzedniej takiej akcji, która prowadzona była w całym województwie przez 6 dni, skontrolowano łącznie 15.172 samochodów. Dzięki tak zmasowanym kontrolom udało się między innymi przyłapać aż 39 kierowców, którzy jechali po wypiciu alkoholu.

Ujawniono w tym czasie 11.617 różnego rodzaju wykroczeń. Było to na przykład nieprawidłowe zachowanie wobec pieszych czy rowerzystów. Mandatem ukarano aż 7.084, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Stosowanie się do ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, ma bezpośredni wpływ na ilość wypadków i kolizji – podkreśla Maciej Święcichowski – na naszych drogach nadal dochodzi do groźnych w skutkach zdarzeń drogowych, w których ludzie tracą zdrowie i życie.

Policjanci zapowiadają, że podczas wzmożonych kontroli będą skrupulatnie egzekwować przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Najbliższa akcja policyjna Prędkość – zero tolerancji rozpocznie się w całej Wielkopolsce w środę 26 kwietnia i potrwa do piątku 28 kwietnia.

*szkieły – to w gwarze poznańskiej policjanci

Użyte w artykule zdjęcia: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz