Aglomeracja

Wielkopolanki za kółkiem, czyli samochodowy rajd tylko dla pań

Wielkopolanki za kółkiem, czyli samochodowy rajd tylko dla pań  Foto: Automobilklub Wielkopolski

Panie kolejny już raz będą mogły rywalizować na torze Poznań podczas rajdu Wielkopolanki za kółkiem. Pretekstem do wspólnej zabawy jest oczywiście Dzień Kobiet.

Rajd, którego organizatorem jest Automobilklub Wielkopolski, rozpocznie się i zakończy na torze Poznań.

Tutaj odbędzie się zbiórka, start do imprezy, meta rajdowa i oczywiście próby sprawności jazdy samochodem, a do dyspozycji uczestniczek jest cała nitka toru – zapowiada Teresa Cichacka z Automobilkubu – będzie to jedna z nielicznych możliwości przejechania się po asfalcie wyścigowego toru, poznania jego zakamarków, zakrętów i prostych i to na dodatek na pokładzie własnego samochodu.

Na samym torze zorganizowane zostaną 4 próby sprawnościowe. Jedna z nich będzie otwarta, zatem zawodniczki będą mogły w niej uczestniczyć wielokrotnie.

Sam rajd Wielkopolanki za kółkiem składać się będzie z dwóch odcinków i zadania specjalnego. Odcinki rajdowe będą tematycznie związane z gwarą poznańską oraz historią Bambrów.

Panie poznają również kilka ciekawostek i obiektów związanych ze szkolnictwem i nie tylko, na terenie Powiatu Poznańskiego – dodaje Teresa Cichacka – będą też do rozwiązania zagadki i quizy związane z trasą.

Na mecie na uczestniczki czekać będą dodatkowe atrakcje, które uprzyjemnić mają czas oczekiwania na zakończenie imprezy i udekorowanie zwyciężczyń klasyfikacji rajdowej, prób sprawnościowych i zadań specjalnych. Oprócz pucharów, czy dyplomów nie zabraknie też nagród i upominków. Żadna uczestniczka nie pozostanie bez najdrobniejszego chociaż upominku. Będzie także tzw. ścianka, na tle której zrobione zostaną zdjęcia do dyplomów.

Rajd Wielkopolanki za kółkiem odbędzie się na torze Poznań w niedzielę 12 marca. Wpisowe na rajd to 40,00 (do 7.03) lub 60,00 zł od każdej uczestniczki. Zapisy prowadzi Automobilklub Wielkopolski.

Użyte w artykule zdjęcia: Automobilklub Wielkopolski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz