Nowe Miasto POZnań Rataje

Już nie na wnuczka! Oszustki okradły seniora na Oświecenia

Poszukiwana przez Policję  Foto: Biuro Prasowe Wielkopolskiej Policji

Policja poszukuje kobiety, która może mieć związek z kradzieżą na tzw. „legendę”, do której doszło na osiedlu Oświecenia. Osoby, które rozpoznają kobietę z portretu, prosimy o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji na Nowym Mieście.

Poszukiwana

17 października na osiedlu Oświecenia, około godziny 12:00 do 84-letniego seniora przyszły dwie kobiety, które ukradły seniorowi 30 tysięcy złotych.

Początkowo do starszego pana przyszła kobieta, która podała się za pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Podczas rozmowy z wypytywała go o odcinek od renty i posiadane pieniądze. 84-latkowi zaoferowała darmowe leki i badanie lekarskie, które może wykonać jej koleżanka, która jest lekarzem. Po tym zakończyła rozmowę i wyszła z mieszkania.

Po chwili do starszego pana przyszła inna kobieta, która powiedziała, że jest lekarką i zaczęła „badać” seniora. Gdy 84-latek został już sam w mieszkaniu okazało się, ze zginęły mu pieniądze.

Na podstawie ustalonego rysopisu policjanci sporządzili portret pamięciowy jednej z kobiet, która była jako pierwsza w mieszkaniu starszego pana i podała się za pracownika ZUS.

To kobieta w wieku ok. 40 lat, wzrostu około 160 cm wzrostu, włosy blond do ramion, na końcach kręcone, krępej budowy ciała. Kobieta ubrana był w kurtkę koloru beżowego i spodnie koloru czarnego.

Osoby, które rozpoznają wizerunek kobiety z portretu, bądź mają jakiekolwiek informacje na temat zaistniałego zdarzenia, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto osobiście, przy ul. Polanka 24 lub pod czynnym całą dobę numerem telefonu 61 84 123 11/12 lub numerem alarmowym 997.

Użyte w artykule zdjęcia: Biuro Prasowe Wielkopolskiej Policji

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz