POZnań

Tempo 30: Nowe przejście na Św. Marcinie

Nowe przejście na świętym Marcinie  Foto: ZDM

Prace przy nowym przejściu dla pieszych przez ulicę Święty Marcin, na wysokości ulic Garncarskiej i Kantaka, są już na ukończeniu. Drogowcy wymalowali już oznakowanie poziome i zaczęli układać chodnik.

Gdy zakończymy prace budowlane, przystąpimy do uzupełnienia oznakowania pionowego dla tego przejścia. Liczymy, że prace zakończą się w piątek, 2 września – informuje Tadeusz Nawalaniec, zastępca dyrektora ds. inżynierii ruchu ZDM.

Od poniedziałku zmieniła się organizacja ruchu na ul. Ratajczaka, dzięki czemu drogowcy mogli przystąpić do kolejnego etapu prac w tym rejonie.

Przez pierwsze dwa dni tygodnia uzupełniano oznakowanie poziome na ul. Ratajczaka i rozpoczęto montaż separatorów ruchu U-25. Takie urządzenia bezpieczeństwa ruchu pojawią się również na ul. Św. Marcin – wyjaśnił dyrektor Nawalaniec.

W kolejnych dniach drogowcy przystąpią do montażu pylonów i wysp na ulicach Św. Marcin i Ratajczaka. Rozpoczną się również prace związane z dostosowaniem programu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Św. Marcin do zmian w organizacji ruchu, jakie wprowadzono w ramach wdrażania strefy Tempo 30.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz