Stare Miasto

Nie parkuj na św. Marcinie!

Nie parkuj na św. Marcinie!  Foto: ZDM

Strefa Tempo 30, która wprowadzana jest od kilkunastu dni w ścisłym centrum miasta budzi sporo kontrowersji. Nie tylko wśród kierowców. Ekipy drogowców pracować będą w środę na ulicy św. Marcin, a to oznacza kolejne utrudnienia.

Rozpoczęły się już prace przygotowawcze do budowy nowego przejścia dla pieszych przez ul. Św. Marcin, na wysokości ulic Garncarskiej i Kantaka. Jego budowa ruszy w środę (24.08).

Tego też dnia na ul. Św. Marcin na odcinku od ul. Ratajczaka do ul. Kościuszki nie będą już obowiązywały znaki pozwalające na postój na tej ulicy. Zaparkowane tutaj samochody będą odholowane na koszt właścicieli.

Właśnie w środę, na północnej jezdni ul. Św. Marcin, od strony Alfy, drogowcy zajmą się oznakowaniem nowych miejsc parkingowych i wytyczaniem ścieżki rowerowej – mówi kierujący robotami Waldemar Jeneralczyk.

Znaki zakazu zatrzymywania się pojawią się na ul. Ratajczaka, na odcinku od ul. Św. Marcin do ul. Powstańców Wielkopolskich w piątek (26.08). W tym miejscu znak ten będzie obowiązywał od 1 września. Po wytyczeniu drogi rowerowej mają się pojawić nowe miejsca parkingowe w tym rejonie.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz