K U L T U R A

Ørganek dziś nad Maltą

Nad Maltą pojawi się w niedzielę prawdopodobnie wuchta wiary spragnionej dobrej muzyki. Magnesem jest Organek, jeden z najpopularniejszych obecnie muzyków.

Mamy jednak szczęście, my poznaniacy, choć często narzekamy, że wielkie gwiazdy omijają nasze miasto i musimy jeździć do Berlina, czy Łodzi. Mamy jednak wspaniałe jezioro niemal w centrum, a na nim niewielką scenę. Niewielką rozmiarami oczywiście, bo już nie raz udowadniała, że rozmiar nie ma znaczenia.

Podczas wakacji w każdy weekend można się tutaj raczyć dźwiękami, które unoszą się na falach jeziora i docierają do uszu słuchaczy, którzy okupują zieloną widownię na brzegu. Każdy z koncertów jest inny, ale każdy z nich na pewno na długo zapada w pamięć (nie tylko aktywnych podczas występów smartfonów).

Dziś na tej pływającej scenie zagra Ørganek. Zapowiada się naprawdę dobre, muzyczne wydarzenie. Na dodatek można w nim wziąć udział zupełnie za darmo!

Organek uczestniczył w cyklu koncertów Męskie Granie w 2014 i 2015 roku. Gra również w tym roku. Dodatkowo jest dyrektorem muzycznym jej tegorocznej edycji. W sobotę występował we Wrocławiu, a w przyszły weekend w Krakowie. W przerwie między Męskim Graniem odwiedzi poznańskie Miejskie Granie.

Kwartet sygnowany nazwiskiem lidera, autora muzyki oraz tekstów, Tomasza Organka, zadebiutował pytą Głupi w 2014 roku, która zdobyła platynę. Ma na swoim koncie wiele nagród m.in. Mateusz Trójki 2014, Nagroda im. Grzegorza Ciechowskiego 2014, nominacja do nagrody Fryderyk 2015.

Muzyka kwartetu realizowana na żywo wymyka się jednoznacznym rockowym aranżacjom zawartym na płycie Głupi, pchając zespół ØRGANEK bardziej w stronę spektaklu, w którym improwizacja i nieskrępowana ekspresja sceniczna przyciągają coraz większe rzesze słuchaczy poszukujących tego, co unikatowe, wolne i prawdziwe – zachęcają organizatorzy koncertu.

Ørganek wystąpi w ramach cyklu plenerowych koncertów Żywiec Miejskie Granie nad Maltą w niedzielę 7 sierpnia o godzinie 20:00. Zapraszamy na Maltańską Scenę Muzyczną pomiędzy trybunami Toru Regatowego Malta, a stokiem narciarskim Malta Ski.

Co po koncercie? Można oczywiście zostać i bawić się dalej na Silent Disco, które rozpocznie się około godziny 22:00. Muzykę bezpośrednio do naszych słuchawek serwować będą Dirty Daniels, IANN oraz Hades.

Na czas trwania imprezy zostajecie wyposażeni w wysokiej klasy bezprzewodowe słuchawki – zapowiadają organizatorzy – kiedy je założycie będzie mieli do wyboru trzech Dj-ów, spośród których każdy będzie grał inny rodzaj muzyki.

Za wypożyczenie słuchawek zapłacimy 10,00 zł, trzeba też mieć ze sobą dokument ze zdjęciem, który będzie zastawem.

Męskie Granie Poznań