Sport

Olimpijskie Rio – w sobotę startuje sportowa gra miejska

Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7 - Poznań 04.06.2016  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7 rozegrano na obiekcie TS Posnania - Poznań 04.06.2016 r.

Rozpoczynają się Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Emocji sportowych nie zabraknie również w Poznaniu. Już w sobotę, 6 sierpnia, będzie można wziąć udział w specjalnym wydaniu gry miejskiej.

Gra MiejskaTym razem gra miejska będzie się odbywać pod hasłem ,,Olimpijski Poznań”. Dla biorących udział przewidziano wiele atrakcji. Będzie można spróbować swoich sił zarówno w rywalizacjach umysłowych, jak też sprawnościowych. Konkurencje będą nawiązywać do tych, w których sportowcy rywalizują na Igrzyskach.

Uczestnicy poprzez zabawę poznają różne dyscypliny sportu, ich historię. Nie zabraknie także pytań i zadań związanych z Poznaniem – mówi Błażej Daracz z Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. Z pewnością ci, którzy wezmą udział w rywalizacji, będą zachwyceni tym co dla nich przygotowano – dodaje Błażej Daracz.

,,Olimpijski Poznań” to doskonały sposób na wspólne, rodzinne lub w gronie przyjaciół, spędzenie wolnego czasu. Dodatkowo zdobytą wiedzą będzie można później pochwalić się w szkole, pracy, czy też na familijnym przyjęciu.

W grze mogą wziąć udział zespoły składające się z od 3 do 5 osób. Warunkiem jest, by jedna z nich była pełnoletnia.

Konieczne jest zarejestrowanie grupy na stronie www.gramiejska.pl. To właśnie tam odbędzie się pierwszy etap – sieciowy. Do kolejnego, rozgrywanego już na ulicach, przejdzie 100 osób. Start w sobotę o godzinie 10.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz