POZnań

Rekord Guinessa w Poznaniu?

The Color Run  Foto: FotoMaraton.pl /materiały prasowe

Uczestnicy The Color Run podejmą próbę pobicia Rekordu Guinnessa w układaniu najdłuższego łańcucha jednozłotowych monet. Swoją złotówkę będzie mógł dołożyć każdy, kto 5 czerwca przyjdzie nad Jezioro Maltańskie. Zebrane w ten sposób pieniądze trafią do mieszkańców Domu dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Łopiennie.

The Color Run

1 złotówka to 2,3 cm długości, więc jeden metr oznacza 44 złote dla dzieciaków. Bardzo liczymy na to, że wspólnie z kolorowymi biegaczami uda nam się ułożyć imponujący dywan jednozłotówek, którego zdjęcia obiegną cały świat! Rekord Guinessa jest w naszym zasięgu! Startujesz w The Color Run? Nie zapomnij zabrać ze sobą przynajmniej jednej złotówki!” – mówi Sandra Gruszczyńska, dyrektor biegu The Color Run.

Organizatorzy mają nadzieję, że swoją monetę do łańcucha dorzuci większość z ponad 8 tysięcy uczestników poznańskiej edycji The Color Run.

Nasi podopieczni już nie mogą się doczekać, aż wezmą udział w tym niezwykłym biegu! Będziemy bardzo wdzięczni za każdą złotówkę dołożoną do naszego łańcucha dobra. Zebrane w ten sposób środki pomogą nam utrzymać i rozbudować Dom w Łopiennie, który jest miejscem zrozumienia i wsparcia dla jego 49 mieszkańców – mówi Maria Kopaszewska, Pośrednik Dobra w Stowarzyszeniu „Uśmiech Nadziei”.

The Color Run

 

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Szkoda, że nie widziałem o tej akcji! Uwielbiam takie zakręcone projekty, które pomagają dzieciakom! Ostatnio się zaangażowałem w pracę z poznańską fundacją Razem Łatwiej i mega się cieszę, jak mogę maluchom dać trochę uśmiechu! 😉