Mosina

Czas na wiosenne porządki na Gliniankach

Mosińskie Glinianki  Foto: fb / Mosina

Wiadomo – porzóndek musi być! Zwłaszcza w tak urokliwym miejscu, jakim są mosińskie Glinianki. Latem, choć nie tylko, odpoczywa tu wuchta wiary. Niestety nie wszyscy po sobie sprzątają. 

By teren ten dobrze był przygotowany na kolejny intensywny sezon organizowana jest akcja sprzątania Glinianek i terenu wokół wieży widokowej.

Zachęcamy do udziału wszystkich, dla których ważna jest dbałość o nasze środowisko naturalne – zapraszają organizatorzy.

Glinianki to coraz chętniej odwiedzane przez mieszkańców miejsce. Miejsce, które cały czas się zmienia. Od 3 lat jest tu utworzone miejsce przeznaczone do kąpieli, poszerzono i przygotowano plażę, postawiono przebieralnię i wyrównano teren. Nad bezpieczeństwem osób kąpiących się w sezonie wakacyjnym co roku czuwali ratownicy. Są również miejsca dla samochodów, postawiono kosze na śmieci oraz toalety.

Niezwykłe walory przyrodnicze tego miejsca docenili również mieszkańcy Poznania i okolicznych gmin – dodają organizatorzy akcji sprzątania – mamy nadzieję, że w również w tym roku wiele osób skorzysta z wypoczynku na mosińskich Gliniankach.

Ponieważ nie wszyscy goście mają wpojony poznański porzóndek, trzeba teren ten wysprzątać. Wiosenna akcja sprzątania Glinianek i terenu wokół wieży widokowej zostanie zorganizowana w sobotę 23 kwietnia. Wszyscy chętni spotykają się na plaży o godzinie 10:00.

Porządkowanie terenu planujemy do godziny 13:00 – informują organizatorzy – zapewniamy worki oraz rękawice wszystkim uczestnikom, a naszą akcję wspierać będą członkowie Kościańskiego Klubu Płetwonurków Triton, którzy zadbają o czystość zbiornika wodnego.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz