Czerwonak

O czystszym powietrzu w Koziegłowach

Dym z komina  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Mieszkańców Metropolii Poznań coraz bardziej niepokoją częste informacje o znacznie przekroczonych normach zanieczyszczenia powietrza. Wpływ na to mają głownie piece węglowe, którymi ogrzewamy nasze domy. O tym jak można zmienić tę sytuację rozmawiać będzie z mieszkańcami Wójt Gminy Czerwonak.

Według analiz Polskiego Alarmu Smogowego głównym problemem w miastach są właśnie piece i kotły na węgiel i drewno oraz kominki. To właśnie one odpowiadają one za emisję pyłu (PM10) oraz rakotwórczego i mutagennego benzo[a]pirenu.

Podczas spotkania z mieszkańcami Gminy Czerwonak omawiany będzie problem zanieczyszczenia powietrza w miejscowości Koziegłowy, ale też w innych miejscowościach na terenie tej gminy.

Na spotkaniu chcielibyśmy wspólnie z innymi instytucjami szeroko omówić problem opalania piecy materiałami o niskiej jakości, możliwości działania organów administracyjnych – wyjaśniają organizatorzy.

Przedstawione zostaną różne możliwości otrzymania dofinansowania oraz dotacji na wymianę starego systemu ogrzewania na węgiel czy drewno oraz możliwości otrzymania dofinansowania na inne, bardziej przyjazne dla środowiska przedsięwzięcia.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców gminy Czerwonak, którym zależy na poprawie jakości powietrza w środowisku, w którym żyją – zachęcają organizatorzy.

Spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej w Koziegłowach przy ul. Poznańskiej we wtorek 26 stycznia o godzinie 18:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz