POZnań

Pan da jakieś imię

panda mała  Foto: Poznań zoo

Jacek, Wacek i Pankracek? A może Atos, Portos i Aramis? Poznaniacy mogą przesyłać swoje pomysły na imiona dla nowych lokatorów poznańskiego cologu.

Są małe, uwielbiają się ruszać, a w dodatku charakteryzuje je niezwykła ciekawość świata. Mowa o pandach małych, które w grudniu zamieszkały w Nowym Zoo. Przyjechały do Poznania z czeskiego ogrodu zoologicznego. Obecnie przechodzą kwarantannę. Poznaniacy będą mogli zobaczyć je dopiero wiosną.

W naszym ogrodzie pojawiły się dwie pandy. To bracia bliźniacy. Docelowo dołączy do niech jeszcze ich młodszy braciszek – mówi Małgorzata Chodyła z poznańskiego Zoo.

Nowi lokatorzy nie mają jeszcze swoich imion, dlatego pracownicy Zoo postawili w tej kwestii na pomysłowość poznaniaków.

Obecnie zbieramy propozycje na imiona dla naszych maluchów. Póki co są to dwa zwierzątka. Myślimy jednak, że najmłodszemu byłoby smutno, gdyby jego imię znacząco różniło się od braci. Byłoby miło, gdyby propozycje były zatem jakoś ze sobą powiązane – informuje Małgorzata Chodyła.

Do pracowników ogrodu wpłynęły już pierwsze propozycje. Pandy mogłyby nazywać się Jacek, Wacek i Pankracek lub Atos, Portos i Aramis.

Na naszym profilu napisaliśmy, że konkurs potrwa do 31 grudnia. Chcemy go jednak nieco wydłużyć tak, aby każdy miał szansę złożyć nam ciekawą propozycję – dodaje Małgorzata Chodyła.

Propozycje można zgłaszać pod adresem rzecznik@zoo.poznan.pl lub w komentarzach na profilu Zoo. Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda.

*colog, to w gwarze poznańskiej ogród zoologiczny

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz