Sport

Nie dla Lecha puchary

Liga Europy - Lech Poznań - FC Basel  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Lech Poznań, po przegranym meczu z FC Basel, ostatecznie odpadł z rozgrywek Ligi Europy. Bramkę dobijającą aspiracje poznaniaków strzelił Jean-Paul Boethius.

Zrobiliśmy wszystko, co było w naszej mocy aby osiągnąć dobry wynik. W niektórych sytuacjach zabrakło nam trochę szczęścia, w niektórych jakości, a w takich rozgrywkach przynajmniej jedną stworzoną sytuację trzeba umieć wykorzystać – mówił po meczu Jan Urban, trener Lecha Poznań.

Mimo, że FC Basel wyeliminowało Kolejorza najpierw z Ligi Mistrzów a teraz z Ligi Europy, to nie oznacza, że poznaniacy mają się czego wstydzić. W pucharach udało się im osiągnąć więcej niż ktokolwiek mógł przypuszczać przed ich rozpoczęciem, a i sposób gry się też mocno zmienił.

Spotkanie generalnie kontrolowali głównie szwajcarzy, którzy groźnie atakowali już od samego początku meczu. Choć Lech miał też swoje momenty. Jak choćby dwie zmarnowane okazje Kownackiego, Hamalainena czy Pawłowskiego.

Teraz najbliższym celem jest niedziela i mecz z Zagłębiem Lubin. Już teraz zapraszamy do relacji na żywo z tego spotkania, która rozpocznie się o godzinie 15.30!

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz