POZnań

Robi się coraz poważniej w sprawie zaginięcia Ewy Tylman

Konferencja w sprawie zaginięcia Ewy Tylman - Poznań 27.11.201  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Konferencja w sprawie nowych faktów dotyczących zaginięcia Ewy Tylman odbyła się w hotelu Mercure w dniu 27.11.2015 r.

Niespotykany zwrot w sprawie zaginięcia Ewy Tylman nastąpił w piątek. Na celowniku prokuratury znaleźli się współpracownicy Krzysztofa Rutkowskiego. W niedzielę po południu prokuratura wystąpiła do sądu o aresztowanie jednego z ludzi, którzy z nim współpracowali.

Wszystko wskazuje na to, że w sprawie Ewy Tylman nie będzie zatrzymany tylko Adam Z. W piątek orzeczeniem sądu zatrzymano go pod zarzutem zabójstwa z zamiarem ewentualnym zaginionej kobiety.

Poznańska prokuratura złożyła jednak w niedzielę wieczorem kolejny wniosek o tymczasowy areszt. Tym razem dla Radosława B, współpracownika Krzysztofa Rutkowskiego. Zarzuca mu się nakłanianie Karoliny K. do składania fałszywych zeznań świadka. Kobieta miała zgłosić się na policję i zeznać iż widziała jak mężczyzna w niebieskiej kurtce (Adam Z.) zrzuca z mostu Rocha coś ciężkiego.

AKTUALIZACJA – poznański sąd rozpocznie posiedzenie aresztowe w tej sprawie o godzinie 11:00.

AKTUALIZACJA (14:00) – Radosław B. decyzją sądu trafia na 3 miesiące do aresztu! 

W piątek wieczorem na wniosek poznańskiej prokuratury zatrzymano trzy samochody należące do biura doradczego Rutkowskiego, którymi poruszali się Krzysztof Rutkowski, Robert Rewiński oraz Radosław B. Policja przeszukała także pokoje hotelowe, w których mieszkali i pracowali jego ludzie. Policja zarekwirowała telefony, komputery, nawigację GPS i notatnik.

Poszukiwania Ewy Tylman

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz