POZnań

Rozświetlona choinka na Starym Rynku

Betlejem poznańskie  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Na Starym Rynku oficjalnie rozpoczęło się Poznańskie Betlejem. W tym roku tradycję rozświetlenia choinki podtrzymał prezydent Jacek Jaśkowiak. Nowościa inauguracji były pokazy akrobatyczne i parada świąteczna.

Betlejem poznańskieOtwarciu Betlejem Poznańskiego towarzyszył koncert chóru Gospel Joy, przez Stary Rynek przeszła też Wielka Zimowa Parada. Były również elfy i śnieżynki towarzyszące Św. Mikołajowi.

Od 6 grudnia wystawcy z Polski i świata przygotowali dla odwiedzających wyroby rękodzielnicze, malowane witraże, własnoręcznie wykonaną biżuterię, ale też przepyszne pieczywo, oscypki i grzane wino.

Do stolicy Wielkopolski po raz kolejny zawita też Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej. Impreza co roku przyciąga najsłynniejszych artystów z całego świata oraz tłumy poznaniaków, którzy śledzą rywalizację rzeźbiarzy. Dziesiąta edycja festiwalu rozpocznie się w piątek 11 grudnia

Na 50 drewnianych straganach można kupić prezenty ale także coś zjeść i wypić grzane wino. Jednak ważniejsza jest ta magiczna atmosfera, która panuje na Starym Rynku. Poznańskie Betlejem potrwa do 30 grudnia.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz