POZnań

Śladami wszystkich świętych Poznania

Wszyscy święci Poznania  Foto: PoPoznaniu

Warto znać historię własnego miasta, warto na nowo odkrywać miejsca, które niemal każdego dnia mijamy. Wszystkich, którzy chcą poznać niezwykłe czasami historie zapraszamy na sobotnią wycieczkę zatytułowaną Wszyscy Święci Poznania.

Czas na pierwszą wycieczkę powtórkową – zapowiadają organizatorzy – tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym zmierzymy się właśnie z tajemnicą świętych obcowania.

Przewodnicy z grupy PoPoznaniu wspólnie z uczestnikami spróbują odnaleźć świętych w przestrzeni naszego miasta. Można ich odnaleźć na cokołach i fasadach kamienic. Świętych i błogosławionych można znaleźć także w historii miasta i jest ich znacznie więcej niż tylko najbardziej kojarzeni z Poznaniem Piotr i Paweł.

Spacery odbywają się w konwencji freewalking tour, a więc wstępne zapisy nie są wymagane, a wycieczka odbywa się niezależnie od liczby uczestników i pogody – podkreślają organizatorzy – na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Wycieczka Wszyscy Święci Poznania odbędzie się w najbliższą sobotę 24 października dwukrotnie. Pierwszy spacer rozpocznie się o godzinie 10:00, a kolejny o 15:00. Przewodnik będzie czekał na chętnych na Wzgórzu św. Wojciecha, przed kościołem św. Wojciecha.

Św. Marcin - płaskorzeźba

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz