K U L T U R A

“Akordy Słów”, czyli hardrockowa symfornia

CETI  Foto: ceti-gk.com / Mandi Pigulska

To już 25 lat od kiedy Grzegorz Kupczyk założył grupę CETI. W piątek zespół zagra wyjątkowy koncert podsumowujący 25 lecie zespołu w ramach projektu “Akordy Słów”, który będzie również zwieńczeniem trasy promocyjnej wydanego niedawno albumu “Brutus syndrome”.

23 października muzycy wystąpią ze swoją hardrockową symfonią “Akordy Słów” w poznańskim Centrum Kongresowo-Dydaktycznym. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Symfoniczna Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu pod dyrekcją Wiesława Bednarka, kwartet szkolny i Poznański Chór Kameralny “Fermata” pod dyrekcją Mateusza Sibilskiego. Koncert będzie składał się z dwóch części: symfonicznej oraz rocowej. Podczas tego wyjątkowego wieczoru pojawia się także goście: Janusz Musielak, Małgorzata Ostrowska, Roxanna Tutaj oraz Magdalena ‘Medeah’ Stupkiewicz.

“Akordy Słów”, to jedyny taki koncert w naszym kraju, łączący świat rocka i muzyki klasycznej. To posiadająca swoją dramaturgię opowieść o rozterkach współczesnego człowieka, jego namiętnościach, pasjach i cierpieniu.Idea koncertu zrodziła się w 2008 roku. W pierwszym wykonaniu hardrockowej symfonii udział wzięli Symfonicy Kaliscy pod dyrekcją Adama Klocka. Pomysłodawcą i producentem koncertu jest menedżerka CETI Monika Gąsiorek. Na “Akordy Słów” składają się wyłącznie kompozycje CETI zamknięte w partyturze symfonicznej. Prawdopodobnie zespół jest jedynym w Polsce, który ma w repertuarze utwory przygotowane właśnie w takiej formie. Większość numerów pochodzi z albumu “…perfecto mundo…”, ale na symfonicznej liście CETI znajdują się również inne hity grupy.

Warto tu także wspomieć o wydażeniu, które będzie miało miejsce dwa dni później, 25 października. Otóż w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się koncert legendy rocka, grupy Deep Purple, przed którym w rolu supportu zagra właśnie CETI!

Grzegorz Kupczyk

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz