K U L T U R A

KAT & Roman Kostrzewski spotkają się z fanami w Poznaniu

KAT & Roman Kostrzewski (30.11.2014) Blue Note  Foto: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Legendarny polski zespół thrash metalowym, Kat & Roman Kostrzewski, wystąpi w niedzielę w Blue Note. Z tej okazji grupa spotka się z fanami tego samego dnia o godzinie 16:00 w salonie Empik przy Placu Wolności. Głównym tematem wydarzenia będzie reedycja płyty „666”.    

Kat i Roman Kostrzewski powracają z zamierzchłej przeszłości… 29 lat temu, w 1986 roku, zespół zadebiutował płytą „Metal and Hell”, jej polskojęzyczna wersja zatytułowana „666” została wydana w tym samym roku i zyskała rzesze zagorzałych fanów, stając się pozycją absolutnie kultową.

Przez ostatnich kilka lat płyta „666” była niedostępna w oficjalnej sprzedaży, między innymi dlatego, latem 2014 roku Roman Kostrzewski wraz z zespołem zaszyli się w studiu, by ponownie nagrać album. „666” w wersji anno domini 2015 brzmi pierwotnie i dziko, ma w sobie magię wydawałoby się, że zarezerwowaną tylko dla oryginalnych nagrań sprzed blisko trzydziestu lat – ta płyta żyje i kipi energią.

Tak sesję nagraniową wspomina Roman Kostrzewski: Raven Studio w Skrzyszowie umożliwiało nagranie na „setkę” podstawy instrumentalnej, a więc bębnów, basu i gitar. W przerwach od nagrań, w tych samych warunkach brzmieniowych, rejestrowaliśmy ślady wokali i solówek. W ciągu niespełna sześciu dni mieliśmy nagraną całość. Dzięki temu uniknęliśmy nakładek i wielu dni spędzonych w studiu a jednocześnie zachowaliśmy żywy charakter wykonania, który łatwo utracić przy wielodniowych sesjach.

W ten, z pozoru, prosty sposób materiał zawarty na “666” zyskał nowe, współczesne brzmienie i klimat. Album będzie dostępny jako CD oraz LP, a każdy nośnik będzie zdobiła inna oprawa graficzna.

Podczas spotkania będziemy mieli okazję poznać nowego gitarzystę zespołu, Jacka Hiro, który zastąpił grającego z KATem przez łącznie 10 lat, Piotra Radeckiego.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz