K U L T U R A

Koncert z okazji 10-lecia grupy Pectus

Zespół Pectus na czele z Tomaszem Szczepanikiem świętuje 10 lat swojego grania nową płytą oraz trasą koncertową. Pierwszy z koncertów jubileuszowych odbędzie się w Poznaniu!

Zespół Pectus składający się z czterech braci Szczepaników świętuje właśnie swój jubileusz. Tomek, Marek, Mateusz i Maciek pracują ciężko na swój sukces nie spoczywając na laurach ani chwili. Popularna „Barcelona“ zespołu wciąż wydaje się hitem nie do przebicia, lecz muzycy stawiają sobie wysoko poprzeczkę.

W tym roku, aby uczcić dziesięciolecie zespołu, ukazuje się na rynku nowy album pt. „Kobiety“. Z pewnością interesującą informacją jest to, że do współpracy przy albumie zostało zaproszonych dziesięć wybitnych polskich wokalistek, które w duetach z wokalistą zespołu zinterpretują utwory na krążku.

Na stronach poświęconych zespołowi oraz na samym profilu Pectusa na facebooku aż wrze od spekulacji, kogo chłopaki zaprosili do współpracy. Zespół pochwalił się zdjęciem z pierwszych sesji w studiu, na którym widać Tomka Szczepanika wraz z Marylą Rodowicz. Czy to jedna z tych „Kobiet“ o których mówią bracia Szczepanik? Fani zadają zespołowi pytania lecz na chwilę obecną członkowie zespołu nie zdradzają zbyt wiele, prosząc jedynie o wsparcie fanów przy pracy nad płytą. Zapowiada się ciekawie i z pewnością będzie to album godny jubileuszu.

Pectus z okazji swojego 10-lecia zagra w Auli UAM w niedzielę 27 października o godzinie 19:00.

Tomasz Szczepanik (Pectus) - RMF FM Koncert w Zakopanem (13.08.2011)

Aktualizacja

Koncert został przeniesiony z dnia 18 października z uwagi występ zespołu na Międzynarodowych Targach Sztuki w Chinach. Poniżej oświadczenie zespołu.

PECTUS - pismo o zmianie terminu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz