Aglomeracja

Metropolitalny spływ kajakowy

Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Jeszcze tylko kilka dni zostało by zgłosić swój udział w V Metropolitalnym Spływie Kajakowym. W ramach spływu, który odbędzie się na początku września, odbędzie się również wyścig o Puchach Metropolii.

Trasa spływu o długości około 30 km prowadzić będzie z Puszczykowa przez Poznań do Czerwonaka – zapowiadają organizatorzy – przewidujemy, że weźmie w nim udział ponad 120 osób.

Komandorem spływu, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie Izabela Dylewska, kajakarka, wielokrotna medalistka olimpijska, mistrzostw świata i Europy.

Uczestnicy spływu wyruszą z przystani kajakowej przy ulicy Niwka Stara w Puszczykowie w sobotę 5 września o godzinie 10:30. Krótki postój na słodki poczęstunek zaplanowano na Plaży Miejskiej Rataje. Spływ zakończy się w Czerwonaku. Odcinek z Poznania do Czerwonaka pokonany zostanie pomiędzy godziną 14:30 a 17:00. Na mecie uczestnicy otrzymają ciepły posiłek.

Dla chętnych zorganizowany zostanie też wyścig o Puchar Metropolii na odcinku od mostu kolejowego w Koziegłowach do mariny Czerwonak – dodają organizatorzy – zwycięzcy wyścigu otrzymają Puchar Metropolii.

Mieszkańcy z Czerwonaka i Poznania będą mieli możliwość dotarcia na start spływu w Puszczykowie autokarem dotrzeć na start spływu w Puszczykowie. W Czerwonaku zbiórka na przystani o godzinie 8:50, a w Poznaniu na parkingu autokarowym  Bramy Poznania przy ul. Gdańskiej o godzinie 9:20. Uczestnicy spływu, którzy przybędą własnym transportem na start spływu w Puszczykowie, będą mogli rejestrować się od godziny 10:00.

Autobusy powrotne zostaną podstawione około godziny 18:15 – dodają organizatorzy – jeden z autokarów będzie zawoził uczestników przez Poznań do Puszczykowa, zatem prosimy o wcześniejszą informację, kto z uczestników planuje jechać do Puszczykowa, a kto do Poznania.

V Metropolitalny Spływ Kajakowy odbędzie się w sobotę 5 września, ale zgłoszenia chętnych przyjmowane będą tylko do czwartku 27 sierpnia lub do wyczerpania miejsc. By się zgłosić trzeba wysłać maila na adres splyw@metropoliapoznan.pl.

Dostępnych będzie 160 miejsc w 80 kajakach. Dzisiaj (24.08) przed południem zarezerwowanych było 40 kajaków. Warto zatem pospieszyć się z zapisami!

Koszt uczestnictwa to 60,00 złotych. Warunkiem uczestnictwa jest potwierdzenie przez organizatora dostępności miejsc i dokonanie przez uczestników wpłaty na konto: 44 1050 1520 1000 0023 5310 3829.

Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz