POZnań

Jak zmieni się dziedziniec UM

Dziedziniec Urzędu Miasta - z farnej wieży  Foto: TD

Będzie więcej zieleni, ławek i siedzisk, które będzie można dowolnie przenosić i przestawiać. To tylko zarys zmian, jakie już wkrótce zajdą na dziedzińcu Urzędu Miasta. Szczegóły projektu zagospodarowania tego miejsca poznamy w poniedziałek, 3 sierpnia. 

Przygotowanie projektu poprzedziły konsultacje społeczne. Swoje pomysły na funkcje i zagospodarowanie dziedzińca mógł zgłosić każdy. W oparciu o te propozycje architekci opracowali całkiem nową koncepcję tego miejsca. Efekty ich pracy poznamy już 3 sierpnia – jeszcze nie w całości, bo realizacja projektu jest zaplanowana na przyszły rok – ale będzie można już podziwiać część wyposażenia, makietę i wystawę zdjęć z realizacji projektu. A wszystko to oczywiście na dziedzińcu.

Wokół istniejących klombów zieleni powstaną ławki na planie koła – tłumaczy Wojciech Czyżewski, dyrektor Wydziału Zamówień i Obsługi Urzędu Miasta Poznania. – Siedziska będą miały różną szerokość oraz kształt oparć, by wygodnie mogli na nich siedzieć wszyscy: dorośli, dzieci czy osoby niepełnosprawne. Ławki można też zdemontować, na wypadek gdyby trzeba je było przenieść na przykład z powodu koncertu czy innej większej imprezy.

Oprócz ławek na dziedzińcu znajdą się też siedziska, które będzie można przenosić i ustawiać w dowolnych konfiguracjach, w zależności od potrzeb. To pozwoli na tworzenie mniejszych przestrzeni mogących służyć do spotkań, dyskusji czy wypoczynku. Uroku dziedzińcowi z pewnością doda też zieleń. Pojawią się tam donice z drzewkami oraz roślinami ozdobnymi.

Od godziny 15 na dziedziniec zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby zobaczyć, jak wygląda obecnie to miejsce, a jak będzie wyglądało już wkrótce – mówią włodarze miasta.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz