Stare Miasto

Plan na dziedziniec

Makieta wstępnej koncepcji zagospodarowania Dziedzińca  Foto: UM Poznania

Jest pierwszy, wstępny projekt zagospodarowania dziedzińca Urzędu Miasta Poznania, który jeszcze niedawno był parkingiem tylko dla wybranych. Samochodów nie ma już od jakiegoś czasu. Co je zastąpi?

Likwidacja parkingu na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania odsłoniła możliwości tego obszaru, chcemy stworzyć z niego miejsce wspólnych spotkań oraz integracji mieszkańców – mówi Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Miasta Poznania – przestrzeń ma być wielofunkcyjna, dzięki czemu odgrywać będzie ona rolę zarówno społeczną, kulturalną jak i rozrywkową.

Zamiast samochodów ma się tutaj pojawić zieleń, ale również urządzenia wielofunkcyjne. Ma to przyciągnąć mieszkańców i turystów, ale też umożliwić realizację różnych pomysłów.

Nim to nastąpi zaprezentowana koncepcja musi jeszcze zostać dopracowana w szczegółach. Powinna być ona gotowa na przełomie lipca i sierpnia. Wtedy makieta zostanie zaprezentowana poznaniakom. Na dziedzińcu powstanie tymczasowa instalacja wykorzystująca zmodyfikowane elementy z Generatora Malta, który stacjonuje dziś na placu Wolności, a makieta będzie dostępna w holu Urzędu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz