Aglomeracja

Nauka dla obronności

Aerofestival 2015 - F16  Foto: lepszyPOZNAN.pl /Piotr Rychter

To, co dzieje się na Ukrainie od dłuższego czasu wywołuje zaniepokojenie. Niepokoić może również to, co ostatnio stało się w Tunezji, Francji i Kuwejcie. Niektórzy zadają sobie pytanie o bezpieczeństwo Polski. Spróbują na to pytania odpowiedzieć naukowcy, którzy debatować będą przez dwa dni w Poznaniu.

Konferencja Nauka dla obronności, która rozpoczęła się dzisiaj na Politechnice Poznańskiej potrwa dwa dni. O współpracy ukierunkowanej na potrzeby obronności kraju debatować będą między innymi naukowcy oraz przedstawiciele przemysłu.

Celem organizowanej Konferencji Nauka dla obronności jest zaprezentowanie aktualnych możliwości zastosowania nowoczesnej myśli technicznej, powstającej w jednostkach naukowych w służbie bezpieczeństwa narodowego – wyjaśnia prof. Tomasz Łodygowski, rektor Politechniki Poznańskiej.

Uroczyste otwarcie konferencji Nauka dla obronności odbyło się w Auli Magna Politechniki Poznańskiej o godzinie 9:00. Obecni będą przedstawiciele uczelni z Poznania, ale także Białegostoku, Gdańska, Kalisza, Łodzi oraz Warszawy.

Jeden z wykładów dotyczyć będzie koncepcji rozwoju i potrzeby Sił Zbrojnych RP w aspekcie obronności i bezpieczeństwa kraju, a wygłosi go pułkownik Ryszard Lewiński, Szef Oddziału Koordynacji Badań Naukowych Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wojskowego Ministerstwa Obrony Narodowej.

Łącznie podczas dwóch dni konferencji zorganizowanych zostanie siedem sesji plenarnych.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz