Aglomeracja

Nowa moda na dietetyczny catering

Wymarzona sylwetka w zasięgu talerza  Foto: materiały prasowe

Coraz ładniejsza pogoda sprawia, że chętnie zrzucamy z siebie grube płaszcze i ciepłe swetry, ale trudniej idzie nam z gubieniem zbędnych kilogramów po zimie. Zmianę nawyków żywieniowych w postaci stosowania konkretnej diety lub włączenia do jadłospisu zdrowych i wartościowych produktów można wprowadzić zawsze, choć szczególnie dobrym czasem na tego typu decyzje jest początek wiosny.

Wymarzona sylwetka w zasięgu talerza Foto: materiały prasowe– Wiosenne nowalijki, czyli młode warzywa, takie jak rzodkiewka, sałata, pomidor czy ogórek stanowią naturalne źródło witamin i składników mineralnych, a także są smacznym i wartościowym urozmaiceniem posiłków po zimie, gdy na talerzach wielu osób dominowała żywność przetworzona i mrożonki – wyjaśnia Dorota Zielińska, dietetyk Body Chief.  – Stęsknieni za słońcem oraz ładną pogodą chętnie spędzamy czas na zewnątrz i decydujemy się na aktywność fizyczną, poczynając od zwykłych spacerów po jogging oraz jazdę na rowerze. Odpowiednie połączenie zbilansowanej diety oraz ruchu pozwoli zgubić niechciane kilogramy w sposób przyjemny i efektywny, bez głodzenia się czy drastycznych kuracji, które są najczęściej popełnianymi błędami wśród osób odchudzających się.

Osoby, którym brakuje silnej woli mogą skorzystać z porady profesjonalisty, który stworzy indywidualny plan odchudzania dostosowany do danej osoby.  W ofercie firm dostarczających posiłki znajdują się diety o różnej kaloryczności, w tym wegetariańska, bezglutenowa i sportowa. Z takiego cateringu korzystają m.in. gwiazdy MMA (Borys Mańkowski, Michał Włodarek) czy Lecha Poznań (Dariusz Formella, Karol Linetty, Łukasz Trałka i Maciej Gostomski).

Dążąc do upragnionej sylwetki należy pamiętać, że efekty nie pojawią się na drugi dzień, a tak zwane „diety-cud” nie istnieją. By odchudzanie było skuteczne i dało trwałe efekty, musi być oparte na zbilansowanym jadłospisie, a także rozłożone w czasie. Ograniczanie liczby spożywanych posiłków i wyeliminowanie z menu kolejnych produktów, daje efekt odwrotny od zamierzonego.

– Wielu osobom wydaje się, że jeśli chcą schudnąć muszą jeść mniej i rzadziej, a to nieprawda. W odchudzaniu bardzo ważna jest regularność posiłków, których powinno być pięć w ciągu dnia spożywanych w około trzygodzinnych odstępach czasu – tłumaczy dietetyk Dorota Zielińska. Nasz organizm nie będzie gromadził zapasów na później, co pozwoli uniknąć niepożądanego efektu jojo. By do niego nie dopuścić, po zakończeniu diety należy pamiętać, by nie wrócić do złych nawyków żywieniowych, lecz włączyć na stałe do menu produkty zdrowe, naturalne i nieprzetworzone.

Body Chief - dieta Foto: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz