K U L T U R A

PHOTOPASSje – pierwsza taka wystawa w Poznaniu!

PHOTOPASSje - wystawa fotografii koncertowej  Foto: mat. pras.

PHOTOPASSje - wystawa fotografii koncertowej Foto: mat. pras.Mało kto wie, czym jest fotografia koncertowa. Jeszcze trudniej znaleźć kogoś, kto wie, jak trudna to sztuka. Nie wystarczy plecak wypełniony po brzegi sprzętem – do tego potrzebna jest przede wszystkim pasja i miłość do muzyki. Grupa takich właśnie pasjonatów zaprasza na pierwszą w Poznaniu wystawę fotografii koncertowych.

Ekipa PHOTOPASSje postanowiła przybliżyć  mieszkańcom stolicy Wielkopolski efekty swojej pracy. Pokazać, jak trudnym zadaniem jest sztuka dokumentowania muzyki. W końcu przecież to tylko zdjęcie – obraz, prawda? Największym wyzwaniem jest właśnie ukazanie emocji artysty na scenie, radości ludzi przybyłych z nadzieją na spotkanie swojego idola, czy prezentacja gry świateł, która wiruje i przeistacza salę koncertową w widowisko zapierające dech w piersiach.

PHOTOPASSje – czyli poznańska Wystawa Fotografii Koncertowej będzie miała swój wernisaż w czwartek, 19 marca o godzinie 18:18 w galerii Oko/Ucho znajdującej się przy Scenie Na Piętrze. Otwarcie wystawy uświetni koncert Fismolla, który odbędzie się dokładnie w sali obok o godzinie 20:00. Same zdjęcia fotografów będzie można oglądać do 14 kwietnia.

“Wystawa ma zapoczątkować realizację projektu, który ma na celu propagowanie profesjonalnego podejścia do tematyki fotografii koncertowej bez zalewania ilością a wyławiając kwintesencję tego, co spotyka się podczas np. konkursów, gdzie selekcja zdjęć sprowadza się do wyboru jednego czy dwóch najlepszych kadrów z danego koncertu. Myślimy, że ten rodzaj promocji naszej sztuki ułatwi dotarcie do tego, co w fotografii najlepsze” – tak o swojej inicjatywie piszą pomysłodawcy projektu.

Selekcji prac, które znalazły się na wystawie dokonał Sławomir Tobis – poznański fotograf, autor wielu prac i wystaw oraz kurator wystaw fotograficznych znanych fotografów, uczestnik jury prestiżowych konkursów fotograficznych, członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

Podczas pierwszej edycji wystawy PHOTOPASSje będzie można obejrzeć zdjęcia autorstwa: Michała Antoniewicza, Anny Chylewskiej, Tomasza Kuehna, Karoliny Lewandowskiej, Marcina Pflanza, Justyny Szadkowskiej oraz Jakuba Walczaka. W tej grupie znaleźli się także fotografowie portalu LepszyPOZNAN.pl – Karolina Kiraga oraz Paweł Rychter.

Serdecznie zapraszamy do Galerii OKO/UCHO znajdującej się przy ul. Masztalarskiej 8, tuż obok Sceny na Piętrze. Wstęp wolny.

PHOTOPASSje, koncert Fismolla Foto: mat. prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz