Sport

Co dalej z Darko Jevtić-em?

19. kolejka T-mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Lechia Gdańsk (Darko Jevtić, Tiago Valente)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W pierwszym półroczu, kiedy przyszedł do Lech-a na dwadzieścia spotkań ligowych opuścił tylko jedno – z Legią Warszawa. Obecnie nie gra już od miesiąca i nadal nie wiadomo czy zagra 22 marca w hicie kolejki, gdzie poznaniacy ponownie zmierzą się z wojskowymi.

Brak Darko Jevtić-a jest sporym obciążeniem dla całego zespołu, gdyż w trakcie obozów szkoleniowych gra zespołu układana była pod ustawionego na środku szwajcara. Ostatnie mecze były więc swego rodzaju testowaniem różnych ustawień linii pomocy, która za każdym razem była inna. W sobotnim meczu z Zawiszą zabraknie pauzującego za kartki Łukasza Trałki – ale na szczęście dla zespołu do gry wraca Karol Linetty.

“Z niecierpliwością czekamy na jego powrót do zdrowia” – przyznał w zeszłym tygodniu Maciej Skorża, szkoleniowiec Kolejorza.

“Darko doznał urazu odcinka lędźwiowego kręgosłupa” – mówi lekarz klubowy, dr Andrzej Pyda. “Dolegliwości w chwili obecnej nie pozwalają wznowić treningów z pełnym obciążeniem. Jeśli leczenie będzie przebiegać optymistycznie, jest szansa na powrót do ćwiczeń z zespołem w przyszłym tygodniu”. Jevtić od momentu powrotu ze Szczecina znajduje się pod stałą opieką fizjoterapeutów.

19. kolejka T-mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Lechia Gdańsk (Darko Jevtić, Tiago Valente) Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz