POZnań

Panel dyskusyjny – Piractwo czy dozwolony użytek?

Płyta CD  Foto: sxc

Płyta CD Foto: sxcGdzie przebiega granica między dozwolonym użytkiem, a kradzieżą czyjejś własności? Czym jest piractwo i jak z nim walczyć? Na to pytanie odpowiedzą uczestnicy panelu dyskusyjnego, który odbędzie się w Wyższej Szkole Bankowej w sali 106 w najbliższy czwartek 5 marca o godzinie 18:00.

W XXI wieku nielegalne kopiowanie i dozwolony użytek przenikają się, a opłata w obecnej formie nie pasuje do realnych zachowań konsumentów. Jedyną szansą dla twórców jest przekonywanie użytkowników do wyboru legalnych źródeł kultury i sprzedawanie treści na wielu platformach – fizycznych i cyfrowych. Uczestnicy spotkania spróbują odpowiedzieć na pytanie gdzie kończy się dozwolony użytek, a zaczyna piractwo, a także podyskutują na temat nowych sposobów dystrybucji kultury.

Uczestnicy spotkania:
Ginger – raper z Poznania
Majki – producent muzyczny z Poznania
Jacek Adamkiewicz – animator kultury, redaktor serwisu poznanskirap.com
Igoronco – Szymon Woźniak – poznański bard, tekściarz, bloger, publicysta,raper.
Paweł Latkowski – aplikant adwokacki w Kancelarii Dla Piper – na co dzień zajmuje się sporami z zakresu praw autorskich, nieuczciwej konkurencji.
Michał Kanownik – dyrektor Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT.
Prowadzenie: Kamil Jaczyński – dyrektor wykonawczy w wytwórni muzycznej Wielkie Joł. Wykładowca Polskiej Akademii Nauk oraz Akademii Menedżerów Muzycznych.

Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz