K U L T U R A

Skowronki wystąpią w nowojorskiej Carnegie Hall

Chór Dziewczęcy SKOWRONKI  Foto: Chór Dziewczęcy SKOWRONKI

Chór Dziewczęcy Skowronki zapowiada koncerty w słynnej sali koncertowej Carnegie Hall. A już w sobotę zapraszamy na kolędowanie do Centrum Kultury Zamek. Występ w Nowym Jorku to ogromne wydarzenie dla poznańskiego zespołu, tym bardziej, że oprócz Słowików Stefana Stuligrosza w latach 60, Budki Suflera i Violetty Villas nikt więcej z Polski tam nie śpiewał.

Chór Dziewczęcy SKOWRONKI Foto: Chór Dziewczęcy SKOWRONKIPoznański sobotni koncert wypełnią kolędy z różnych stron świata, urokliwe polskie pastorałki oraz piosenki świąteczne – wszystkie w interesujących aranżacjach i pięknych wykonaniach – mówi dyrygent Alicja Szeluga.

W koncercie wystąpią trzy grupy wiekowe: Małe Skowronki, Skowroneczki oraz „duże” Skowronki. Te ostatnie mają bardzo pracowity sezon artystyczny, który rozpoczęty z rozmachem wspaniałym i spektakularnym Trillme, Międzynarodowym Festiwalem Chórów Dziewczęcych owocuje szeregiem koncertów, między innymi w ramach projektu „Ze Skowronkami po Wielkopolsce”.

Dalekosiężne zaś plany chóru jawią się nieprawdopodobnie – jeśli spełnią się świąteczne marzenia dziewcząt, Chór Dziewczęcy Skowronki w grudniu 2015 roku wystąpi w Carnegie Hall w Nowym Jorku!

Publiczność poznańską czekają dwa bożonarodzeniowe występy Skowronków. Chór wystąpi w sobotę 21 grudnia, o godz. 18:00 w CK Zamek oraz w drugi dzień Świąt o godzinie 19:00 w kościele o.o. Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła. Koncert odbędzie się w ramach VII Poznańskiego Kolędowania.

Rozśpiewany Chór Skowronki Foto: facebook

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz