K U L T U R A

Intrygujące koncerty Sleep Party People, Coldair oraz Pablopavo&Ludziki

Bednarek (8.11.204) Hala nr 2 MTP  Foto: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Bednarek (8.11.204) Hala nr 2 MTP Foto: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina KiragaNajbliższe dni to propozycja spędzenia wolnego czasu na ciekawych koncertach artystów, którzy z pewnością zapadną Wam na długo w pamięci.

Sleep Party People po raz drugi zjawi się w Polsce. 25 listopada, po bardzo udanym występie w ramach Off Festiwal, zespół z Danii powróci do nas ze swoim nowym albumem.

Zespół pochodzi z Danii i jest wyjątkowo enigmatyczny. Liderem grupy jest niejaki Biran Batz, zaś tożsamość pozostałej czwórki muzyków pozostaje owiana tajemnicą. Odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponoszą sami artyści, którzy podczas występów zakładają czarne ubrania oraz maski królików. Przy czym nie są to milutkie puszyste stworzonka, a przywodzą raczej na myśl królika, który był jednym z bohaterów filmu Donnie Darko.

Same króliki to nie jedyna rzecz, która łączy Sleep Party People ze wspomnianym filmem. Atmosfera jaką wyczarowują swoją muzyką jest bardzo zbliżona do tej z obrazu Richard Kelly’ego. Słuchając ich zacierają się granice między błogim snem, neurotycznym koszmarem, a szarą rzeczywistością.

Sleep Party People – I’m Not Human At All

Za nazwą Coldair kryje się Tobiasz Biliński, uznawany obecnie za jednego z najbardziej obiecujących artystów niezależnych w Polsce. Wystąpi 5 grudnia w Ptapty.

Tobiasz Biliński to bardzo zapracowany człowiek. Muzyk uznawany za jeden z najbardziej obiecujących młodych talentów nie dosyć, że w ostatnim czasie nagrywał nowy materiał, to dodatkowo aktywnie promuje swój projekt Coldair zarówno za oceanem (wystąpił m.in. na SXSW oraz Primavera Sound), jak i w Europie. W przyszłym tygodniu zakończy się jego mini trasa po Niemczech, a już przedstawia nam kolejne plany na nadchodzący miesiąc.

W ostatnim czasie Tobiasz promował swój album „Whose Blood” wydany 13 września 2013 roku. W sierpniu w Filadelfii powstał nowy materiał, którego producentem został Jeff Zeigler, znany m.in. ze współpracy z Kurtem Vilem. Nadchodząca krótka trasa koncertowa po Polsce będzie okazją do usłyszenia na żywo nowych kompozycji.

Coldair – In The Nether

Pablopavo, czyli Paweł Sołtys to artysta kojarzony głównie z zespołu Vavamuffin. Teraz postanowił rozpocząć karierę solową, nagrywając krążek, dzięki któremu chciał sprawdzić się jako autor i wokalista.

W 2009 roku na rynku pojawił się debiutancki krążek założonej przez niego formacji Pablopavo i Ludziki zatytułowany “Telehon”. Dwa lata później światło dzienne ujrzały kolejne albumy grupy – “10 piosenek” i “Głodne kawałki”. Ten ostatni powstał w duecie z producentem Praczasem.

W styczniu 2014 roku miała miejsce premiera czwartej płyty Pablopavo – POLOR. Poprzedziło ją ukazanie się dwóch singli. “Koty” zaprezentowane zostały nietypowo – bo jako związana z piosenką gra typu arcade. “Dancingowa Piosenka Miłosna” zaś zyskała uznanie słuchaczy wielu stacji radiowych, zajmując między innymi wysokie (bo czwarte) miejsce na prestiżowej Liście Przebojów Trójki. Trzecim singlem promującym POLOR był “Mikołaj”.

Pablopavo pojawił się gościnnie na mniej więcej pięćdziesięciu krążkach innych wykonawców.

Pablopavo i Ludziki – Indziej

Co: Sleep Party People
Kiedy: 25.11.2014 (wtorek), godz. 20:00
Gdzie: Pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8, Poznań
Ceny biletów: 40 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (w dniu koncertu)

Co: Coldair
Kiedy: 5.12.2014 (piątek), godz. 20:00
Gdzie: Ptapty, ul. 27 grudnia 8/10, Poznań
Ceny biletów: 20 zł (przedsprzedaż) / 25 zł (w dniu koncertu)

Co: Pabolpavo & Ludziki
Kiedy: 6.12.2014 (sobota), godz. 20:00
Gdzie: Pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8, Poznań
Ceny biletów: 30 zł (przedsprzedaż) / 35 zł (w dniu koncertu)

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz