Krzyżowniki

Strefa ograniczonej prędkości na osiedlu Krzyżowniki

Strefa 30  Foto: ZDM

Strefa 30 Foto: ZDMStrefa ograniczonej prędkości ruchu zostanie wprowadzona na osiedlu Krzyżowniki-Smochowice już w piątkowe popołudnie (17.10). Zmiany to efekt współpracy Rady Osiedla Krzyżowniki–Smochowice i drogowców.

Wprowadzenie strefy z pewnością poprawi się bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów dzięki ograniczeniu maksymalnej dopuszczalnej prędkości samochodów do 30 km/h oraz dzięki wprowadzeniu elementów wymuszających respektowanie nowych przepisów. Należy także pamiętać, że wszystkie skrzyżowania wewnątrz strefy będą równorzędne, wzorem wcześniej wprowadzonej w centrum Poznania

Wjazd do strefy ograniczony jest znakiem „strefa ograniczonej prędkości” (B-43). Tego znaku, w przeciwieństwie do znaku ograniczenia prędkości (B-33), nie odwołuje skrzyżowanie, lecz znak „koniec strefy ograniczonej prędkości” (B-44). Dodatkowo do końca listopada br. na ulicach: Lubowskiej, Darłowskiej, Beskidzkiej i Biskupińskiej pojawią się progi zwalniające. Warto zaznaczyć, że ze strefy wyłączone zostały ulice: Gorajska, Santocka (odc. od Gorajskiej do Sianowskiej), Sianowska, Wichrowa, Słupska, „stara Dąbrowskiego” – odcinek obsługujący osiedle.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz