K U L T U R A

Ciastka i potwory, czyli poniedziałki z kinem LGBT

Kino Malta na Rybakach  Foto:

W poniedziałki Kino Malta zaprasza na seanse filmowe o tematyce LGTB, czyli opowiadającej historię związaną ze środowiskiem gejów, lesbijek i osób biseksualnych oraz transgenderycznych.

Kino Malta na RybakachW każdy poniedziałek o godzinie 19 pokazywane będą filmy prezentujące całe bogactwo kina LGBT – od dramatów społecznych po szalone komedie. W programie cyklu znajdą się zarówno pokazy przedpremierowe m.in. „W kręgu” Stefana Haupta – szwajcarski kandydat do Oscara 2015 dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego), jak i przypomnienie starszych tytułów.

„Seanse z Tongariro” otworzy australijski film „Ciastka i potwory” – romantyczna i wzruszająca opowieść o dorastaniu i pierwszym uczuciu. W następny poniedziałek, 13 października, pokazywany będzie głośny debiut Xaviera Dolana „Zabiłem moją matkę”, obsypany nagrodami i wyróżnieniami na najważniejszych festiwalach filmowych. 20 października na ekranie pojawi się „Odzyskać i stracić” – wenezuelski dramat o próbie odnalezienia porozumienia ojca z dawno przez niego niewidzianym synem. A 27 października pokazany zostanie „W jego oczach” – brazylijski kandydat do Oscara 2015.

Cykl będzie kontynuowany w kolejnych miesiącach. Bilet na każdy pokaz w ramach „Seansów z Tongariro” kosztuje 10 złotych.

Zabiłem swoją matkę Foto: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz