K U L T U R A

ENEMEF: NOC BATMANA

Mroczny Rycerz powstaje  Foto: Warner Bros. Entertainment Inc.

Mroczny Rycerz powstaje Foto: Warner Bros. Entertainment Inc.Noc to chyba najlepsza pora, by oglądać filmy o przygodach Batmana. Zapraszamy zatem na nocny maraton filmowy właśnie z tym bohaterem.

ENEMEF: Noc Batmana to niesamowity maraton z jedną z najbardziej znanych postaci popkultury i jednocześnie niezwykła okazja, aby jednej nocy na wielkim ekranie obejrzeć zarówno trylogię Mrocznego Rycerza Christophera Nolana, jak i dodatkowo kultowy film w reżyserii Tima Burtona ze świetnymi rolami Michaela Keatona i Jacka Nicholsona – przekonuje Iza Kieszek, która współorganizuje nocne maratony filmowe.

Wszystkie te filmy to znakomicie wyreżyserowane i trzymające w napięciu thrillery z genialnymi kreacjami aktorskimi. Podczas tej filmowej nocy zobaczymy obrazy Batman – Początek, Mroczny Rycerz, Mroczny Rycerz powstaje oraz Batman.

Bilety są już do nabycia w kasach kina oraz na multikino.pl w cenie od 21,00 do 29,00 zł. Na naszym fanpage’u będziemy mieli dla Was podwójne zaproszenia! Wystarczy śledzić wpisy – znajdziesz nas tutaj.

Po więcej informacji znajdziesz na enemef.pl. Na stronie można również zapisać się do listy osób bezpłatnie otrzymujących informacje o zbliżających się ENEMEFach mailem lub SMSem, wygrać zniżkę: przed każdym ENEMEFem losowanych jest kilka tysięcy osób wśród wszystkich zarejestrowanych na stronie – otrzymują oni specjalnego zniżkowego SMSa, z którym bilety na ENEMEF można kupić ze zniżką nawet do 10 zł!

Na nocny maraton filmowy ENEMEF: Noc Batmana zapraszamy do Multikina Malta i Multikina Stary Browar w piątek 26 września od godziny 22:00.

Mroczny Rycerz powstaje Foto: Warner Bros. Entertainment Inc.

Batman – Początek. Prequel całej serii filmów o Batmanie, opowiada o tym, jak Bruce Wayne stał się człowiekiem-nietoperzem. Bruce Wayne obwinia się za śmierć rodziców, nie mogąc zaznać spokoju w Gotham, wyjeżdża na wschód. W dniu swoich 30-tych urodzin wraca do miasta, które opanowały korupcja i przestępczość. Jako Batman rozpoczyna walkę o przywrócenie porządku w mieście. Pomagają mu: wierny lokaj Alfred, szef policji James Gordon oraz przyjaciółka z dzieciństwa Rachel Dawes.

Batman – Początek to najpoważniejsza i najmniej komiksowa opowieść o Mrocznym Rycerzu. Christopher Nolan ukazał Batmana jako człowieka nękanego przez własne demony, superbohatera nieustannie balansującego na granicy między walką o sprawiedliwość a ślepą zemstą.

Mroczny Rycerz – to kontynuacja filmu Batman-Początek, która dostała osiem nominacji do Oscara i zdobyła dwie statuetki, w tym za drugoplanową rolę męską dla Heatha Ledgera.

Batmanowi udaje się rozbić kryminalne podziemie Gotham z pomocą porucznika Jamesa Gordona i Prokuratora Okręgowego Harveya Denta. Ich współpraca okazuje się bardzo skuteczna, ale trzej mężczyźni stają się celem nowego geniusza zbrodni, Jokera, który chce wprowadzić w Gotham anarchię i zmusić Batmana, by przeszedł na stronę zła.

Nolan stworzył epickie widowisko z mroczną i niepokojącą atmosferą. Batman, Joker i Dent walczą nie tylko ze sobą nawzajem, ale i ze swoimi ciemnymi tajemnicami.

Mroczny Rycerz powstaje – Znakomicie wyreżyserowany i trzymający w napięciu thriller z doskonałymi kreacjami aktorskimi. Minęło osiem lat od zniknięcia Batmana, który wziął na siebie winę za śmierć prokuratora okręgowego, Harveya Denta. Przez pewien czas działalność kryminalna w Gotham City została zmiażdżona dzięki uchwalonej przez urzędnika ustawie. Wszystko zmienia się wraz z pojawieniem się Bane’a, zamaskowanego terrorysty, którego bezwzględne zamiary wobec Gotham City zmuszają Bruce’a Wayne’a do powrotu. Batman może okazać się jednak zbyt słaby, by go pokonać. Trzecia część trzyma poziom i jest świetnym zamknięciem cyklu oraz dopełnieniem zaznaczonych wcześniej wątków.

Batman – Kultowy film, który uważany jest za jedną z najlepszych ekranizacji komiksu w historii kina. W Gotham City, ponurym mieście, rządzonym przez zdeprawowanych urzędników i skorumpowaną policję pojawia się bezwzględny Joker. Szaleniec chce zniszczyć władze i mieszkańców Gotham. Tylko tajemniczy Batman może stawić mu czoła i uratować miasto. Pomagać mu będzie dziennikarka Vicki Vale. Mroczny klimat, świetna scenografia, doskonała muzyka i genialny Jack Nicholson jako Joker – to wszystko sprawia, że Batman Tima Burtona jest wciąż filmem, który nie pozwala oderwać wzroku od ekranu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz