Stare Miasto

Bezpieczny Stary Rynek

Stary Rynek z lotu ptaka 1977-78  Foto: Archiwum MTP

Stary Rynek z lotu ptaka 1977-78 Foto: Archiwum MTPPolicjanci z Poznania już od polowy wiosny regularnie patrolują poznańską Starówkę. Jest to jedna z wizytówek naszego miasta. Dlatego policjantom zależy, aby było to bezpiecznie i przyjazne miejsce. W drugi weekend września pogoda dopisała, a poznański Stary Rynek tętnił życiem.

Jak podaje Dominika Pupkowska-Bral z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w ostatni weekend Policjanci prowadzili działania prewencyjne w obrębie Starego Rynku. Praca funkcjonariuszy ma za zadanie poprawę bezpieczeństwa na poznańskiej Starówce. Zwiększona liczba policyjnych patroli sprawia, że każda osoba, która czuje się zagrożona lub padła ofiarą przestępstwa może od razu zgłosić ten fakt policjantom. Ich obecność przypomina również tym, którzy próbują łamać prawo, o czekających ich konsekwencjach.

W miniony piątek i sobotę na Starym Rynku służbę pełniło 88 funkcjonariuszy. Podczas wszystkich służb zostało wylegitymowanych 363 osoby i skontrolowano 23 pojazdy. Policjanci nałożyli 141 mandatów, związanych z łamaniem Ustawy o wychowaniu w trzeźwości, a także w związku z zakłócaniem spokoju i porządku publicznego. Policjanci sporządzili 5 wniosków o ukaranie do Sądu. Przeprowadzono 58 interwencji zgłoszonych przez dyżurnego, jak i z własnej inicjatywy. Mundurowi zatrzymali 9 sprawców przestępstw na gorącym uczynku.

Policja przypomina, że spożywanie alkoholu poza miejscami do tego przeznaczonymi, to wykroczenie zagrożone mandatem. Na płycie Starego Rynku podczas weekendu zawsze jest obecny radiowóz, do którego możemy podejść gdy potrzebujemy pomocy. Należy również pamiętać, że Starówka jest wyposażona w monitoring miejski. Operatorzy na bieżąco przekazują policjantom informacje o zauważonych wykroczeniach. Samo nagranie z monitoringu stanowi również dowód w Sądzie.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz