Stare Miasto

Niebezpiecznie na drodze do Posnani

Droga_tymczasowa na budowę Posnani  Foto: materiały inwestora

Tymczasowa droga obsługująca budowę centrum handlowego na Ratajach jest także skrótem, który wybierają dzieci i młodzież udając się do szkoły. Ruch samochodów ciężarowych stanowi spore zagrożenie dla pieszych, dlatego zwiększone zostanie bezpieczeństwo w tym rejonie

Droga_tymczasowa na budowę Posnani Foto: materiały inwestoraObecnie przed przejściem dla pieszych znajdują się progi zwalniające, przejścia oznaczono również znakami poziomymi, tzw. zebrą. Ponadto jak zapewnia rzecznik Posnanii, Aleksander Rosa – Wszyscy kierowcy zostali szczegółowo poinformowani o zasadach bezpieczeństwa, które obowiązują na terenie budowy, w tym ograniczeniu prędkości do 30 km/h oraz o sankcjach, które grożą za ich złamanie. Ponadto przypomniano podwykonawcom o bezwzględnym przestrzeganiu ustalonych godzin, w jakich może odbywać się ruch po tej drodze.

Aby zwiększyć widoczność w przyszłym tygodniu zamontowane zostanie oświetlenie ostrzegawcze, które będzie zwracało uwagę kierowców na obszar przejścia dla pieszych.

– Jeżeli zajdzie potrzeba wykonania dodatkowych działań zwiększających bezpieczeństwo – jesteśmy otwarci na sugestie mieszkańców – dodaje Aleksander Rosa – Apelujemy jednak, aby piesi przechodząc przez jezdnię również kierowali się regułami bezpieczeństwa i wykazali wzmożoną ostrożność – podkreśla.

Droga tymczasowa nie spełnia wymagań techniczno-użytkowych dla dróg publicznych zawartych w odpowiednich regulacjach prawnych, (brak odpowiedniego podłoża, infrastruktury towarzyszącej) jej trwałość przewidziano tylko na czas trwania budowy obiektu.

Tymczasowa droga na budowę Centrum Posnania na Ratajach

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz