Sport

Kolejorz musi być uskrzydlony!

Trener Lecha Poznań - Mariusz Rumak  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Trener Lecha Poznań - Mariusz Rumak Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterW Kolejorzu nikt nie wątpi, że w czwartkowym meczu z islandzkim Stjarnan poznaniacy zwyciężą. Przed pierwszym meczem z tą drużyną było dokładnie tak samo, jednak wynik odbiegał od życzeń. Czas zatem na rewanż.

W pierwszym meczu Stjarnan bronił się szczęśliwie, ale jutro już się nie wybroni, wyjdziemy i zrobimy swoje, nawet jeśli będziemy mieli tylko jeden rzut rożny, a nie kilkanaście jak na Islandii, to strzelimy po nim golazapowiada Mariusz Rumak – będziemy tak zdeterminowani, że zapewnimy sobie awans do decydującej fazy eliminacji.

Na boisku zabraknie Karola Linettego oraz Kebby Ceesaya. Nie zagra także Jasmin Burić, którego najprawdopodobniej zastąpi Krzysztof Kotorowski. Nie wiadomo także, czy trener będzie mógł liczyć na Kaspera Hamalainena, który ma problemy ze stłuczoną łydką.

Jeśli podczas rewanżowego meczu uda się odrobić straty, to Lech jeszcze w sierpniu zagra kolejne ważne mecze. Jeśli jednak to Islandczycy zrealizować swoje plany i pokonają podopiecznych Mariusza Rumaka, to istotniejszych spotkań w tym sezonie może już niestety nie być. Nastroje gości są bardzo dobre.

Jesteśmy w świetnej formie, od dłuższego czasu nie przegraliśmy i pod względem mentalnym czujemy się super, w tym tkwi tajemnica naszego sukcesumówi Runar Sigmundsson, trener Stjarnan – wiemy, że czeka nas bardzo ciężki mecz, ale przyjechaliśmy tutaj po to, aby zapewnić sobie awans i wrócić na Islandię w roli zwycięzców, wyeliminowanie Lecha byłoby największym sukcesem islandzkiej piłki klubowej.

Goście dodali, że cała jego drużyna jest zachwycona poznańskim stadionem. W dotychczasowej karierze żaden z piłkarzy Stjarnan nie grał na podobnym obiekcie.

Ciężko stwierdzić jak zareagujemy na ponad 20 tysięcy kibiców, którzy pojawią się jutro na tym obiekcie, ale mamy nadzieję, że sobie z tym poradzimymówi kapitan Stjarnan Michael Praest – jesteśmy dobrze przygotowani do tego spotkania, wiemy co może nas spotkać i liczymy, że to wystarczy, by uchronić się przed stratą bramki.

Mamy nadzieję, że Kolejorz zostanie uskrzydlony dopingiem i rzeczywiście wygra to spotkanie. Początek meczu na Stadionie Miejskim w czwartek 7 sierpnia o 19:00. zapraszamy na strony portalu lepszyPOZNAN.pl na relację minuta po minucie prosto z Bułgarskiej – kliknij tutaj.

3. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Wisła Kraków (Barry Douglas) Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz