LE: Lech Poznań – Stjarnan 0:0 (0:0)

liga europy logo  Foto: uefa

liga europy logo Foto: uefaBędziemy tak zdeterminowani, że się nie wybronią – zapowiada przed meczem, III rundy kwalifikacji Ligi Europy, trener Lecha Poznań, Mariusz Rumak – Wyjdziemy na boisko, zrobimy swoje i awansujemyTydzień temu Lech Poznań mimo przewagi przegrał z islandzkim zespołem, Stjarnan 1:0. Analogiczna sytuacja miała miejsce w meczu z Kalju, gdzie Lech przegrał na wyjeździe 1:0, ale już w Poznaniu pokazał jak się gra w piłkę i pewnie wygrał 3:0.

Niestety w spotkaniu z Islandczykami na pewno nie wystąpi Jasmin Burić. Bośniak uskarża się na ból jednego z mięśni już od czwartkowego meczu. “Na razie dokładnie nie wiemy co mu jest, ale w czwartek ze Stjarnan na pewno nie zagra” – mówił trener Lecha Poznań, Mariusz Rumak. W jego miejscu najpewniej pojawi się Krzysztof Kotorowski, który był obecny na konferencji przed meczowej, co zazwyczaj oznaczało, że dany zawodnik zagra w meczu.

0 - 0

Stjarnan
Stjarnan

• 20:53 Dziękujemy za udział w relacji. Zapraszamy do kolejnych.
  • 20:52 Szkoda. Fatalny mecz w wykonaniu poznaniaków i niespodziewana przegrana i odpadnięcie z Ligi Europy.
  • 20:50 Bardzo ładnie zachowują się kibice. Gromkimi oklaskami gratulują zawodnikom Stjarnan zwycięstwa.
  • 90+4 No to koniec. Same gwizdy słychać...dla zawodników poznańskiego Lecha.
  • 90+3 Chyba skoczyła się cierpliwość kibiców do trenera Rumaka... wykrzykują teraz hasła żądające jego odejścia z klubu.
  • 90+3 Jevtić ukarany za faul.
  • 90+1 Kownacki ukarany kartką.
  • 90' Jeszcze cztery minuty mają poznaniacy, by zmienić wynik.
  • 87' Teodorczyk reklamował zagranie ręką w polu karnym gości. Jednak sędzia nie dopatrzył się takowego zagrania.
  • 86' Z takim wynikiem Lech odpada z dalszej gry w Lidze Europy... pozostały jeszcze 3 minuty. Ciekawe ile doliczy sędzia.
  • 85' Aaegisson leży na murawie... zdaje się naciągnął mięsień w akcji w trakcie poprzedniej akcji.
  • 83' Znowu nie ma obrony! Gdzie podziała się formacja defensywna? Po raz kolejny goście bez większego problemu przedostali się w pole karne grając dwóch na dwóch!
  • 80' Rauschenberg ukarany kartką za grę na czas przy wznowieniu gry z rzutu wolnego.
  • 79' Stjarnan: Laxdal za Bjorgvinssona
  • 76' Lech: Kownacki za Kędziorę
  • 74' Stjarnan: Runarsson za Praesta, który ucierpiał w starci z Teodorczykiem
  • 73' Pawłowski przejął piłkę w środku pola podał do Teodorczyka. Ten kilkoma zwinnymi ruchami podbiegł do pola karnego i próbował podawać do Ubiparipa ale piłka odbiła się od nogi obrońcy i nie dotarła w miejsce gdzie miał być Serb.
  • 71' Henriquez z ostrego kąta strzelał na bramkę! To co robi dzisiaj Jonsson w bramce gości jest niesamowite! Lech ma rzut rożny.
  • 70' Henriquez ukarany kartką... za bycie sfaulowanym w polu karnym. Zdaje się sędzia odczytał to jako próbę wyłudzenia karnego.
  • 68' Fatalny błąd Kamińskiego! Ounyed przedostał się przed pole karne i poczekał na wbiegającego w nie Bjorgvinsson, który nie myśląc strzelił wprost w wybiegającego Kotorowskiego!
  • 63' Szybka kontra Lecha. Przed polem karnym gości Szymon Pawłowski miał obiegającego go Henriqueza. Jednak pomocnik Kolejorza podał do Lovrencsicsa, który z pierwszej oddał piłkę właśnie do Henriqueza, który nie miał szans zdążyć do tego podania.
  • 61' Bjorgbisson nie opanował piłki przy linii końca boiska. Grę wznowi Kotorowski.
  • 60' Cały czas trwa gorący doping kibiców poznańskich. Ale teraz jest on wyjątkowo głośny! I bardzo dobrze! Może pomoże to zawodnikom.
  • 59' Lech: Lovrencsics za Keitę
  • 58' Nowa krew na boisku, Teodrczyk! Widać, że jego wejście ożywiło grę. Przed chwilą niestety złapany został na spalonym.
  • 55' Henriquez wypatrzył Pawłowskiego w polu karnym, do którego podał płasko po murawie. Poznański pomocnik nie myśląc długo oddał strzał, jednak wysoko ponad bramką.
  • 54' Lech: Teodorczyk za Hamalainena
  • 53' Islandczycy, którym obecny stan rywalizacji jest na rękę wyraźnie się teraz murują na swojej połowie.
  • 52' Szybka akcja po wyrzucie z autu. Wołąkiewicz podał do Henriqueza, który kiwając przeciwnika przełożył piłkę na lewą nogę i oddał strzał na krótki słupek. Niestety znowu minimalnie niecelnie.
  • 51' Pawłowski, bardzo ładnie z prawej strony. Wygrał szybkością z obrońcą gości i wbiegł w pole karne. Niestety nikt nie wykończył jego podania.
  • 49' Hamalainen do Ubiparipa. Serb nie zdążył do piłki. Keita ją przejął i podał do Hamalainena, który posłał piłkę w kierunku długiego słupka w okienko... niestety nieco za wysoko.
  • 47' Najpierw Henriquez posłał mocny strzał w kierunku bramki. Po chwili Jevtić strzelał płasko po murawie prawie zakładając tak zwaną siatę Ubiparipowi. Niestety strzał był minimalnie niecelny i grę wznowił bramkarz gości.
  • 45' Drugą połowę rozpoczynają poznaniacy.
  • 45+1 Sędzia zaprasza wszystkich do szatni. Koniec pierwszej części spotkania.
  • 45' Nie mogą sobie jakoś dać rady! Strzałów wiele ale brak bramek!
  • 45' Do pierwszej połowy została doliczona 1 minuta.
  • 43' Rzut wolny dla gości na połowie Lecha. Wrzutka w pole karne, mała przepychanka w powietrzu i gdzieś na dziesiątym metrze jeden z Islandczyków próbował strzelać przewrotką. Sędzia jednak od razu odgwizdał faul - za wysoko podniesiona noga.
  • 42' Kolejny z serii rożnych dla Lecha. Keita wrzuca w pole karne. I co? I nic!
  • 39' Pawłowski tym razem z lewej strony boiska, świetnym dryblingiem pokonał dwóch obrońców i oddał strzał na bramkę. Piłkę odbił inny zawodnik gości i jeszcze Keita próbował coś zrobić z tą piłką ale niestety bezskutecznie.
  • 36' Źle wygląda gra Lecha w tym meczu. Goście jak tylko mogą oddają strzały na bramkę, co gorsza są to groźne strzały. Poznaniacy atakując chyba saminie wiedzą gdzie są i co robią. Przed chwilą Hamalainen został zrugany przez wyraźnie zdenerwowanego Ubiparipa, który oczekiwał podania w polu karnym.
  • 34' Bardzo groźny błąd Henriqueza tym razem. Nie dość, że nie przejął podania, które było bardzo proste do przejęcia, to jeszcze pozwolił na strzał z 18 metra przy prawej linii autowej! Wyglądało to fatalnie, bo piłka leciała pod poprzeczkę i gdyby nie Kotorowski, który wybił piłkę na rzut rożny, mogła paść bramka dla gości.
  • 32' Błąd Keity na połowie Lecha i Atli Johannssonen oddał strzał z 20 metrów! Strzał był na tyle mocny, że Kotorowski nie łapał piłki tylko odbił ją od dłoni amortyzując siłę strzału, a potem ją złapał obiema rękami.
  • 31' Pomysł na grę może i jest ale wygląda na to, że nie ma komu grać. Niby poznaniacy ciągle atakują, jednak brakuje im precyzji.
  • 27' Błąd Kędziory spowodował chwilę walki w środku pola o piłkę. Aż dwóch Lechitów potrzeba było by odebrać piłkę Islandczykowi. Chwilę później Hamalainen wrzucał w pole karne... a raczej daleko za nie. Grę wznawia Jonsson.
  • 22' Stjarnan: Aegisson za Tofta
  • 17' Goście ze swojej połowy, z rzutu wolnego, wrzucali piłkę prosto w pole karne Lecha ale piłka w rękach Kotorowskiego.
  • 13' Bardzo groźnie zapowiadająca się akcja gości! Wrzutka w pole karne w przedpole karne ale Finsen nie zdążył dojść do piłki, która została wybita po za pole karne.
  • 10' Odważnie teraz Jonsson bronił wyłapując piłkę składającemu się do strzału Ubiparipowi!
  • 9' Pawsłowski wrzucał w pole karne a Ubiparip główkował! Było słychać ogromny jęk zawodu z trybun, bo Vojo niewiele się pomylił.
  • 5' Pawłowski wywalczył rzut rożny. Darko Jevtić i Mohamed Keita w rogu! Jednak Keita wykopywał, a Kamiński głową próbował strzelać! Bramkarz gości wybronił i mamy kolejny rożny. Tym razem Kamiński głową strzela ale Jonsson nie dał sie zaskoczyć.
  • 4' Jevtić strzela z dystansu. Piłka kozłuje i ostatecznie odbija się od zdziwionego Hamalainena i wylatuje po za pole gry.
  • 3' Nieporozumienie między Hamalainenem i Ubiparipem ratuje gości.
  • 1' I już pierwsza próba strzału na bramkę gości w wykonaniu Szymona Pawłowskiego.
  • 0' Dzisiejszy sędzia, Czarnogórzec, Pavle Radovanovic rozpoczął spotkanie.
  • 18:58 Witamy! Za chwilę rozpocznie się mecz trzeciej rundy Ligi Europy pomiędzy Lechem Poznań, a islandzkim Stjarnan.

Kotorowski, Kędziora, Wołąkiewicz (kpt.), Kamiński, Henriquez, Trałka, Jevtić, Pawłowski, Trałka, Hamalainen, Ubiparip
rezerwa: Gostomski, Douglas, Teodorczyk, Lovrencics, Kownacki, Wilusz, Formella
trener: Mariusz Runak