Aglomeracja

Solaris z pantografem pojedzie do Drezna

Solaris 18-hybrid w barwach przewoźnika z Drezna  Foto: solaris-club.com

Solaris podpisał kolejną umowę na dostawę autobusu elektrycznego na rynek niemiecki. Dwunastometrowy pojazd trafi do miejskiego przewoźnika z Drezna w ramach projektu “Elektro-Buslinie 79”, będącego częścią specjalnego programu ekologicznego transportu realizowanego przez landy Bawarii i Saksonii.

Solaris 18-hybrid w barwach przewoźnika z Drezna Foto: solaris-club.comSolaris Urbino 12 electric zostanie dostarczony miejskiemu przewoźnikowi w Dreźnie, w pierwszej połowie przyszłego roku. Będzie to kolejny pojazd z hybrydowym napędem we flocie tego klienta. Drezno było bowiem pierwszym miastem w Europie, które w 2006 roku zakupiło osiemnastometrowego Solarisa z pantografowym systemem ładowania.

Doświadczenia zebrane z dotychczasowej eksploatacji Solarisów są dobrym punktem wyjścia przy realizacji międzylandowego projektu. Nadzór naukowy nad przedsięwzięciem sprawuje drezdeński Uniwersytet Techniczny. Dane pozyskane z użytkowania elektrycznego Urbino, w szczególności związane z ładowaniem i gromadzeniem energii, pozwolą DVB zaplanować dalsze działania zmierzające do zastąpienia napędów tradycyjnych elektrycznymi.

DVB_Solaris_Urbino18 w Dreznie Foto: cc/wikipedia

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz