K U L T U R A

Blood Red Shoes zagra w Poznaniu

Blood Red Shoes  Foto: Wikipedia / Steve Gullick

Blood Red Shoes Foto: Wikipedia / Steve GullickNa dwóch koncertach w Polsce wystąpi brytyjski duet Blood Red Shoes – 7 kwietnia w poznańskim klubie Pod Minogą i 8 kwietnia w warszawskiej Hydrozagadce. Koncerty odbędą się w ramach promocji wydanego w tym roku najnowszego krążka zespołu, zatytułowanego “Blood Red Shoes”.

Zespół powstał w 2004 roku z inicjatywy Stevena Ansella i Laury-Mary Carter. Muzycy w sewj twórczości inspirują się Nirvaną, Queens Of The Stone Age, Pixies, Fugazi i Sonic Youth. Zespół wydał dotąd czteru albumy – w 2008 roku, debiutancki, “Box of Secrets”; w 2010 “Fire like This”; i w 2012 roku, “In Time to Voices”.

Ostatnim w dorobku jest wydany 3 marca 2014 krążek “Blood Red Shoes”. Płyta powstawała w Berlinie i została wyprodukowana samodzielnie przez zespół. W jednym z wywiadów Ansell powiedział, że jest to najcięższy i najbardziej surowy album w dyskografii zespołu.

Supportem w trakcie kwietniowej odsłony trasy zespołu będzie brytyjska grupa The Wytches. Młoda formacja powstała w 2011 roku w Brighton – w jej skład wchodzi trzech muzyków: Kristian, Gianni i Dan. Pomimo krótkiego stażu na scenie muzycy występowali już jako support m.in. Chelsea Wolfe, Japandroids, Temples czy Metz.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz