POZnań

Złapali poznaniaka poszukiwanego 15 listami gończymi

Policja zatrzymała podejrzanego  Foto:

Policyjna grupa pościgowa doprowadziła do zatrzymania poszukiwanego 38-letniego mężczyzny. Poznaniaka za wyłudzenia poszukiwały od 2009 roku prokuratury z terenu całego kraju. Teraz jest w areszcie i czeka na procesy sądowe.

Policja zatrzymała podejrzanegoPolicjanci z  Komendy Wojewódzkiej doprowadzili do zatrzymania poszukiwanego 15 listami gończymi poznaniaka. Od kwietnia 2009 roku poszukiwały go Prokuratury w Poznaniu, Kępnie, Rzeszowie, Bytomiu, Łodzi, Pszczynie i Wrocławiu. W listopadzie 2013 roku sprawą zajęła się poznańska grupa pościgowa.

38-letni mężczyzna poszukiwany był za wyłudzenia. Kilkudziesięciu osobom miał obiecać sprowadzenie samochodu z zagranicy. Na poczet tych usług pobierał zaliczkę, a następnie znikał. Pokrzywdzeni nie mogli nawiązać z nim jakiegokolwiek kontaktu.

W wyniku śledztwa funkcjonariusze ustalili, że poszukiwany przebywa w Berlinie. Natychmiast skontaktowali się z tamtejszą Policją i polskim oficerem łącznikowym. Przekazane informacje były na tyle precyzyjne, że szybko ustalono jego aktualne miejsce pobytu w Berlinie. Poszukiwany poznaniak został zatrzymany i specjalnym konwojem przetransportowany do aresztu – informuje Dominika Pupkowska-Bral z zespołu prasowego poznańskiej policji.

Poszukiwany 15 listami gończymi mężczyzna czeka teraz na procesy sądowe.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz